smartfon Xiaomi Mi 11 smartphone
Xiaomi Mi 11 (źródło: Xiaomi)

Xiaomi Mi 11 Lite 5G może zadebiutować szybciej, niż myśleliśmy

Prezentacja wersji lite nieco później po modelu flagowym to działanie mające za zadanie skupienie uwagi wyłącznie wokół produktu najdroższego, o najmocniejszej specyfikacji. Jako że Xiaomi Mi 11, na rynku chińskim, sprzedawany jest już dwa miesiące, pora na odchudzony wariant.

Reklama

Wersje lite urządzeń flagowych należą do szczególnie chętnie wybieranych przez kupujących. Dzieje się tak głownie dlatego, że w znacznie niższej cenie oferują wiele ciekawych funkcji, dostępnych do tej pory w droższych modelach. Dodatkowo, taki sam rdzeń nazwy przywołuje na myśl pozytywne skojarzenia, a jak doskonale wiemy, aspekt psychologiczny przy decyzjach zakupowych jest bardzo istotny.

Smartfon Xiaomi Mi 11 Lite 5G właśnie przeszedł certyfikację FCC. Choć kluczowych parametrów dalej nie znamy, wiemy już o nim nieco więcej.

Xiaomi Mi 11 Lite 5G – prawdopodobna specyfikacja

Dzięki danym z FCC pewnym jest, że Xiaomi Mi 11 Lite 5G będzie dostępny w wariantach 6 GB RAM i 128 GB pamięci na dane, 8 GB i 128 GB oraz 8 GB i 256 GB. Energii do pracy dostarczy ogniwo o pojemności 4150 mAh, z technologią szybkiego ładowania o mocy 33 W.

smartfon Xiaomi Mi 11 Lite 4G smartphone
Xiaomi Mi 11 Lite 4G (źródło: The Pixel)

Xiaomi Mi 11 Lite 5G będzie miał fabrycznie zainstalowany system Android 11, z nakładką MIUI 12.5.

Potwierdzone dane, na moment publikacji niniejszego materiału, musimy uzupełnić tymi najbardziej prawdopodobnymi. Zgodnie z przewidywaniami, sercem Xiaomi Mi 11 Lite 5G będzie nowy procesor Qualcomm SD7350, który najprawdopodobniej trafi do sprzedaży jako Snapdragon 775G.

Specyfikację ma uzupełnić wyświetlacz IPS o wyższej niż standardowa częstotliwości odświeżania i potrójny aparat (główny 64 Mpix, ultraszerokokątny 8 Mpix i makro 5 Mpix).

Xiaomi Mi 11 Lite 5G
fot. via Gizchina

Więcej konkretów o Xiaomi Mi 11 Lite 5G można spodziewać się już w marcu. Istnieje również możliwość, że właśnie w przyszłym miesiącu smartfon zostanie oficjalnie zaprezentowany. To jednak wciąż tylko pogłoski, na których potwierdzenie musimy poczekać.

Jedno jest pewne – dla wszystkich miłośników Xiaomi, zapowiada się naprawdę łakomy kąsek.