smartfon Xiaomi Mi 10S 5G smartphone
Xiaomi Mi 10S (źródło: Xiaomi)

Xiaomi Mi 10S może wkrótce być dostępny globalnie

Nie wszystkie smartfony Xiaomi są dostępne poza Chinami. Tak było m.in. z Xiaomi Mi 10 Ultra, ale wiele wskazuje na to, że Xiaomi Mi 10S nie podzieli jego losu. Pojawiły się bowiem wskazówki, które sugerują, że model ten może wkrótce zadebiutować na globalnym rynku.

W wielu przypadkach nie wiadomo, czy jakiś smartfon lub inny sprzęt Xiaomi wyjdzie poza Chiny, czy będą go mogli kupić jedynie mieszkańcy ojczyzny producenta. Historia zna wiele przypadków, gdy klienci z innych krajów musieli obejść się smakiem lub własnym sumptem nieoficjalnymi kanałami ściągać jakieś urządzenie.

Xiaomi Mi 10S może wkrótce być dostępny globalnie

Jednocześnie wiele smartfonów Xiaomi trafia do sprzedaży w innych krajach pod zmienionymi nazwami. Tak było na przykład w przypadku Mi 9T i Mi 9T Pro (oryginalnie Redmi K20 i Redmi K20 Pro), jednak akurat Xiaomi Mi 10S nie czeka taki los. Model o takiej nazwie pojawił się bowiem w Konsoli Google Play, co daje nadzieję na jego rychłą premierę na rynku globalnym.

Co ciekawe, Konsola Google Play podaje, że specyfikacja Xiaomi Mi 10S obejmuje m.in. procesor Qualcomm Snapdragon 888, ale jest to ewidentny błąd, ponieważ w tym smartfonie zastosowano układ Qualcomm Snapdragon 870.

smartfon Xiaomi Mi 10S 5G smartphone
źródło: Xiaomi

W jakich krajach będzie dostępny Xiaomi Mi 10S? Cóż… tego na razie nie wiadomo, ale lista oczekujących jest bardzo długa. Również wśród konsumentów z Polski pojawiły się głosy zainteresowania tym modelem. Być może polski oddział zrobi ukłon w ich stronę i sprowadzi ten smartfon do Polski.

Jeśli tak się stanie, to oczywiście nie ma co się łudzić, że cena Xiaomi Mi 10S w Polsce będzie chociażby zbliżona do tej w Chinach (a tam ceny tego modelu zaczynają się już od równowartości ~2000 złotych). Te czasy już dawno minęły, przynajmniej w przypadku high-endów. Należy się raczej spodziewać, że smartfon może kosztować co najmniej 3000 złotych, bo za Xiaomi Mi 11 trzeba zapłacić od 3499 złotych.

Na tę chwilę nie ma żadnych konkretnych informacji o dacie premiery Xiaomi Mi 10S poza Chinami. Skoro jednak pojawiły się już pierwsze sygnały o niej, zapewne można się spodziewać oficjalnej zapowiedzi Xiaomi o rychłym wprowadzeniu tego modelu na inne rynki.