Halo Infinite

Wiemy już, kiedy odbędzie się Xbox Games Showcase

Nie ma co ukrywać, że ostatnie prezentacje nowego Xboksa nie należały do najlepszych — porównując je do chociażby bardzo udanego The Future of Gaming PlayStation. Mam jednak nadzieje, że Microsoftowi uda się przełamać tę złą passę dzięki zbliżającemu się Xbox Games Showcase.

Kiedy odbędzie się Xbox Games Showcase?

Już na Inside XBOX, które odbyło się na początku maja, Microsoft zapowiadał, że w lipcu pojawi się kolejna prezentacja gier na konsole Xbox — tym razem jednak firma miała skupić się na tytułach ekskluzywnych, tworzonych przez studia wchodzące w skład Xbox Game Studios.

Xbox Games Showcase odbędzie się 23 lipca 2020 o godzinie 18:00 czasu polskiego. Jeśli nie będziecie mieć czasu na samodzielne obejrzenie konferencji, to już teraz zapraszam Was do naszego podsumowania, które z pewnością się u nas pojawi.

Czego się spodziewać po Xbox Games Showcase?

Nie podano jeszcze żadnej oficjalnej listy gier, które pojawią się na Xbox Games Showcase i szczerze mówiąc wątpię, żeby taka się w ogóle pojawiła. Zdziwiłbym się, gdyby Microsft postanowił już wcześniej zdradzić jakie gry szykuje dla fanów Xboksa — po co w końcu psuć niespodziankę ;)

Możemy jednak pospekulować, co pojawi się na Xbox Games Showcase. Jedynym pewnikiem jest nowe Halo, które już jakiś czas temu było subtelnie zapowiadane, chociażby w postaci krótkiego filmiku na Twitterze:

Halo Infinite z pewnością będzie więc jedną z największych gwiazd całego Xbox Games Showcase. Ja najbardziej czekam za to na nowe Gears of War, które najpewniej Microsoft postanowi w jakiś sposób zapowiedzieć — choć z otwartymi rękami przywitam również jakiś poboczny projekt podobny do Gears Tactics.

Do sieci kilka dni temu przedostała się również informacja, że marka Fable została odnowiona w urzędzie znaków towarowych… ale jako ogromny fan Fable II nie chcę sobie robić zbyt dużych nadziei, choć trzymam za ewentualną nową część kciuki ;)

Pozostają nam jeszcze takie gry jak zapowiedziane już jakiś czas temu Hellblade 2 czy nowa odsłona Forzy, która zmierzyć się będzie musiała z Gran Turismo 7. Spodziewałbym się jeszcze jakiegoś krótkiego segmentu Mojangu, bo jak wszyscy dobrze wiemy Minecraft jest wiecznie żywy, a Minecraft Dungeons okazało się dość nieoczekiwanym hitem.

Przyznać muszę, że ogólny kierunek, jaki obrał obecnie Microsoft w rozwoju Xboksa, bardzo mi się podoba. Xbox Series X zapowiada się świetnie, a Xbox Game Pass wyrósł na naprawdę ciekawą i opłacalną usługę, która stała się jedną z najmocniejszych kart przetargowych w bitwie konsol nowej generacji.

Zobaczymy co dorzuci do tego wszystkiego Xbox Games Showcase.