Minecraft Dungeons

Właśnie zadebiutowało pierwsze DLC do Minecraft Dungeons – pora na zwiedzenie dżungli!

Chyba jednym z największych zaskoczeń tego roku w branży gier jest dość nieoczekiwany sukces i popularność Minecraft Dungeons. Ta stosunkowo mała gra od Mojangu szturmem podbiła nie tylko usługę Xbox Game Pass, ale nawet i eShop Nintedno Switch pokonując Animal Crossing! Twórcy kują więc żelazo (czy tam nawet diamenty), póki gorące i wydają do gry pierwsze DLC.

Minecraft Dungeons: Przebudzenie dżungli

Już dziś, 1 lipca na PC, Xbox One, PlayStation 4 i Nintendo Switch zadebiutował pierwszy dodatek do Minecraft Dungeons. Dzięki rozszerzeniu Jungle Awakens zyskamy okazję zwiedzenia nowych terenów, nawiązujących oczywiście do dobrze znanych fanom oryginalnej gry, dżunglowych biomów.

W Minecraft Dungeons: Przebudzenie dżungli czekają na nas między innymi trzy nowe poziomy, wiele nowych przedmiotów i mobów, a nawet specjalny boss do pokonania. Warto zaznaczyć, że posiadacze wersji Hero gry, dostają nowy dodatek całkowicie za darmo! Twórcy zapowiedzieli także że w przyszłości pojawi się kolejne duże rozszerzenie zatytułowane Creeping Winter.

Nowa zawartość dla wszystkich!

Co ważne, osoby nieposiadające wersji Hero gry i tak mogą liczyć na małą aktualizację zawartości. Nie ma co oczywiście spodziewać się tu nowych biomów czy misji fabularnych, ale właściciele podstawowej wersji Minecraft Dungeons mogą pobrać aktualizację dodającą kilka nowych przedmiotów i lochów — miło więc, że twórcy nadal rozwijają swój tytuł.

Dodam również że na Spotify i Apple Music pojawiła się oficjalna ścieżka dźwiękowa z najnowszej gry Mojangu. Soundtrack Minecraft Dungeons nie należy może do światowej czołówki, ale kto wie, może umili on komuś podróż do pracy.

Minecraft Dungeons zadebiutowało na rynku 26 maja 2020 na PC, Xbox One, PlayStation 4 i Nintendo Switch. Posiadacze PC i konsoli Microsftu mogą zagrać bezpłatnie w Minecraft Dungeons w ramach abonamentu Xbox Game Pass — oferta ta jednak obejmuje tylko podstawową wersję gry bez dodatku Przebudzenie dżungli.