Play logo
Play logo

Światłowód Play z jeszcze większym zasięgiem

Grupa Play poinformowała o podpisaniu umowy, dzięki której zwiększyła swój udział w spółce operatora sieci światłowodowych SferaNet do ponad 86%. To oznacza, że światłowód Play będzie dostępny dla jeszcze większej liczby klientów. Operator zdecydowanie nie ogląda się za siebie i brnie do przodu, by rozszerzać dostępność swoich usług.

Play nie osiada na laurach po udanym roku

Miniony rok był bardzo udany dla operatora sieci Play. Przejęcie UPC Polska, zakończone 1 kwietnia 2022 roku, było niewątpliwie jednym z najważniejszych, jeśli nie najważniejszym wydarzeniem w historii tego operatora w zeszłym roku. Jednak to oczywiście nie wszystko, co zrobił, by nie zostać w tyle.

Firma, podsumowując miniony rok, ogłosiła, że uruchomiła w nim ponad 800 nowych stacji bazowych, w tym 153 tylko w grudniu. W sumie na koniec ubiegłego roku Play miał już ponad 10500 stacji i, jak powiedzieli przedstawiciele firmy, nikt w Polsce nie buduje infrastruktury w takiej skali, by zapewnić swoim klientom najwyższą jakość usług i swobodę wyboru. Operator pochwalił się również, że na koniec 2022 roku jego sieć 5G była już dostępna dla ponad połowy populacji Polski.

Play podsumowanie 2022 roku
źródło: Play

Firma rozwija również swoją sieć światłowodową. Operator poinformował, że w 2022 roku wybudował ponad 110 tysięcy nowych przyłączy FTTH. Warto wspomnieć, że w planach Play jest dotarcie ze swoim światłowodem do ponad 6 milionów gospodarstw domowych.

Jeszcze więcej światłowodu

Grupa Play poinformowała, że zawarła umowę o nabyciu akcji operatora sieci światłowodowej SferaNet S.A. z siedzibą w Bielsku-Białej. Transakcja, która miała miejsce 31 stycznia 2023 roku, pozwoli na rozszerzenie dostępności usług internetu i telewizji cyfrowej poprzez sieć światłowodową.

Poprzez spółkę celową Vortanoria Investments, operator nabył 83,55% akcji SferaNet, zwiększając swoje udziały w spółce z 2,97% do 86,52%. Firma SferaNet ma 1300 km sieci światłowodowej w kilkudziesięciu miejscowościach na terenie powiatów bielskiego, cieszyńskiego i żywieckiego.

To oznacza, że usługi światłowodu sieci Play będą mogły trafić do jeszcze większej liczby gospodarstw domowych. Konkurencja jednak nie śpi – ostatnio informowaliśmy Was na przykład o rozszerzeniu zasięgu sieci światłowodowej INEA.