Google Chrome tryb incognito
(fot. Tabletowo.pl)

Zapominasz włączyć tryb incognito? W Google Chrome nie będzie to problemem

Jeśli zdarza Ci się zapomnieć uruchomić trybu incognito i później musisz usuwać ręcznie historię przeglądarki, to mamy dobrą wiadomość. Prawdopodobnie wkrótce w Google Chrome otrzymasz funkcję, która pozwoli automatycznie usunąć dane o ostatnio odwiedzanych stronach.

Szybkie usuwanie historii przeglądania w Google Chrome

Przez 15 minut można odwiedzić kilka ciekawych stron, wybrać interesujący nas filmik i go obejrzeć. Sporo osób robi to w trybie prywatnym w przeglądarce internetowej, aby później nie musieć usuwać historii. Nie zawsze jednak pamiętamy, aby włączyć tryb incognito. Wówczas może być konieczne ręczne usuwanie ostatnich wpisów w historii przeglądarki.

Możliwe, że użytkownicy Google Chrome, którzy zapominają przejść do trybu prywatnego, a czasami mają ochotę obejrzeć kilka interesujących filmików, otrzymają funkcję pozwalają sprawnie usunąć ostatnich kilkanaście minut aktywności.

Jak wynika z odkrytych zmian, Google Chrome na Androida może niebawem zapewnić funkcję „szybkiego usuwania”, która pozwoli sprawnie pozbyć się ostatnich 15 minut historii odwiedzonych stron internetowych.

Google Chrome
(fot. Tabletowo.pl)

Funkcja ma być dostępna z poziomu menu, które znajduje się w miejscu trzech pionowych kropek. Dzięki temu, wykonując kilka kliknięć będziemy mogli pozbyć się historii przeglądania z ostatnich 15 minut. Nie jest jednak jasne, czy usunięta zostanie wyłącznie lista odwiedzonych stron czy jednak wszystkie dane, które przeglądarka zapamiętała w ciągu tych kilkunastu minut.

Warto dodać, że wcześniej Google Chrome oferował już możliwość usunięcia ostatnich 15 minut historii. Obecnie jednak w wersji na Androida najniższa opcja to usunięcie danych z ostatniej godziny. Owszem, to zawsze jakieś rozwiązanie, ale niekoniecznie zawsze chcemy pozbywać się historii z aż całej godziny.

Musimy jeszcze trochę poczekać

W związku z tym, że funkcja nie została zapowiedziana przez twórców Google Chrome, a tylko odkryta przez serwis Chrome Story, to trudno wskazać kiedy faktycznie zadebiutuje. Możliwe jednak, że nie będziemy musieli długo czekać.

Warto dodać, że zespół pracujący nad Google Chrome przygotowuje również inne ciekawe rozwiązania – np. tłumaczenie tekstu znajdującego się na obrazach czy możliwość otworzenia przeglądarki w nowym oknie na urządzeniach z Androidem.