whatsapp
(fot. Tabletowo.pl)

WhatsApp otrzyma przydatną zmianę. Nie trzeba będzie od razu nagrywać całej wiadomości audio

Twórcy WhatsAppa planują wprowadzić usprawnienia w funkcji nagrywania wiadomości audio. Odczuwalnie łatwiej będzie stworzyć długie nagranie, w którym przekażemy wszystko, co chcemy.

Reklama

Wstrzymanie i wznowienie nagrywania

WhatsApp, podobnie jak wiele konkurencyjnych komunikatorów, nie jest ograniczony wyłącznie do wiadomości tekstowych. Trzeba przyznać, że użytkownicy otrzymują naprawdę sporo możliwości komunikowania się z innymi osobami – wiadomości audio, zdjęcia, filmy czy chociażby różne naklejki.

Warto zauważyć, że ostatnio pojawia się sporo informacji o planowanych usprawnieniach w kwestii tworzenia i odtwarzania plików audio. Niedawno mogliśmy usłyszeć o funkcji transkrypcji, która pozwoli na „przeczytanie” wiadomości głosowych, a także o możliwości przyspieszenia odtwarzanych nagrań. To jednak nie jedyne nowości, które mogą niebawem trafić do popularnego komunikatora.

Serwis WABetaInfo donosi o pracach nad funkcją, która umożliwi wstrzymanie nagrywania wiadomości audio, aby następnie można było ją zaktualizować, jeszcze przed wysłaniem do drugiej osoby. Użytkownik będzie mógł w dowolnym momencie wstrzymać nagrywanie i później je wznowić, dodając chociażby dodatkowe informacje. Całość zostanie wysłane jako jeden plik.

Nowość sprawi, że nie będziemy musieli przygotowywać się do nagrania całej wiadomości od razu lub nie będzie konieczności wysyłania kilku oddzielnych plików, zawierających aktualizacje. Teraz po prostu nagramy całość w dowolnych odstępach czasu.

Jak zwraca uwagę WABetaInfo, funkcja została początkowo zauważona w aplikacji WhatsApp na iOS, ale pojawiła się również w wersji beta na Androida. Obecnie nie jest jeszcze dostępna dla wszystkich użytkowników, ale raczej nie będziemy musieli długo czekać na odpowiednią aktualizację.

Kolejne nowości już na horyzoncie

Twórcy WhatsAppa pracują jeszcze nad innymi przydatnymi zmianami, które najpewniej niebawem trafią do aplikacji. Wśród tych najciekawszych należy wymienić funkcję Społeczność, szyfrowanie danych w chmurze, możliwość „ukrycia się”, a także natywną aplikację na iPady.

Trzeba przyznać, że WhatsApp, mimo zdobycia ogromnej popularności, nie zamierza odpuszczać walki o użytkowników. Często słyszymy bowiem o nowych rozwiązaniach, często odczuwalnie wpływających na korzystanie z aplikacji. Należy to uznać za naprawdę dobrą politykę, pozytywną dla WhatsApp, jak i konkurencyjnych komunikatorów, które muszą bardziej się starać, aby zdobywać nowych użytkowników.