woman kobieta smartfon smartphone
fot. nastya_gepp / Pixabay

Takiego wyboru nie daje żaden operator. To niewiarygodne

Na polskim rynku prowadzi działalność wielu operatorów. Tylko czterech z nich dysponuje własną infrastrukturą (Orange, Play, Plus i T-Mobile – są to MNO), podczas gdy reszta korzysta (za opłatą) z ich zasięgu – oni noszą miano MVNO. Jednym z nich jest lajt mobile. Zdecydował się on na rewolucyjną zmianę, która może mu przysporzyć kolejnych klientów.

lajt mobile to pierwszy operator w Polsce, który daje taki wybór klientom

MVNO, z uwagi na fakt, że nie dysponują własną infrastrukturą, muszą korzystać z nadajników MNO. Najwięcej z nich ma podpisane umowy z Plusem i lajt mobile nie jest wyjątkiem. Od teraz klienci tej sieci nie muszą jednak korzystać z zasięgu Plusa, gdyż dostali niespotykany u innych operatorów wybór.

lajt mobile obecnie umożliwia klientom zdecydowanie, czy chcą korzystać z zasięgu Plusa, czy Orange. To znacząco zwiększa grono osób, które mogą zainteresować się ofertą tej sieci, ponieważ nie jest tajemnicą, że w różnych lokalizacjach różni operatorzy mają lepszy lub gorszy zasięg. Jest jednak jeden „haczyk”.

Z jakiegoś powodu nie w każdej ofercie można wybrać zasięg Plusa lub Orange. W przypadku abonamentów z rozmowami, SMS-ami i MMS-ami, lajt mobile daje taki wybór tylko w dwóch najtańszych taryfach – w najdroższej już nie.

operator lajt mobile zasięg Plus lub Orange fot. Tabletowo.pl
fot. Tabletowo.pl

Z podobną sytuacją mamy do czynienia również w ofercie internetu mobilnego – tylko w taryfach za 15 złotych miesięcznie z pakietem 10 GB i za 30 złotych miesięcznie z paczką 30 GB można wybrać zasięg Plusa lub Orange. W najdroższej opcji za 40 złotych miesięcznie z łącznie 300 GB (100 GB od 8:00 do 1:00 i 200 GB od 1:00 do 8:00) dostępny jest tylko zasięg Plusa.

lajt mobile zasięg Plus lub Orange internet mobilny fot. Tabletowo.pl
fot. Tabletowo.pl

Niewykluczone, że dodanie zasięgu Orange jest pokłosiem otwarcia się Orange na operatorów wirtualnych. lajt mobile jest jednak pierwszym, który prowadzi działalność na skalę krajową – do tej pory byli to lokalni operatorzy.

Jest jeszcze jedna nowość w lajt mobile

Operator daje teraz klientom nie tylko możliwość wybrania zasięgu Orange lub Plusa, ale też okresu, na jaki zostanie zawarta umowa – może być ona bezterminowa lub na 6 albo 24 miesięcy. Wcześniej standardem w lajt mobile była umowa bez okresu zobowiązania.

lajt mobile abonament przeniesienie numeru oferta fot. Tabletowo.pl
fot. Tabletowo.pl

Ciekawostką jest jednak to, że wybranie umowy na czas określony nie zapewnia żadnych dodatkowych profitów – klient dostanie rabat na abonament również wtedy, gdy wybierze umowę bezterminową.