Tabletowy tydzień (07.05-13.05.2012) | Tabletowo.pl

Tabletowy tydzień (07.05-13.05.2012)

Dołącz do dyskusji 0

Kolejny tabletowy tydzień za nami. Upłynął pod znakiem premier, plotek, aktualizacji i promocji. Do najważniejszych wydarzeń z ostatnich siedmiu dni należy zaliczyć prezentację kilku nowych urządzeń z systemem Android 4.0 Ice Cream Sandwich. Są to GoClever Tab A971, Ainol Novo 7 Aurora II i Novo 7 Elf II, Ematic eGlide XL Pro 2, ZTE V96, Pentagram Tab 7.0 i Tab 8.0Matsunichi MarquisPad MP977 i MP979 oraz intrygujący Cube U30GT. Wszystkie tablety cechują się nie tylko atrakcyjną specyfikacją, ale również cenami nieprzekraczającymi $300. Wygląda na to, że zapowiadany przez Eldara Murtazina i prezesa Nvidii boom tanich „dachówek” już się rozpoczął. Już wkrótce na półkach sklepowych pojawią się urządzenia z dwurdzeniowymi procesorami, dostępem do sklepu Google Play, czułymi ekranami i niskimi cenami. Taka perspektywa napawa nasze serca radością: dzięki gwałtownemu rozwojowi rynku będziemy mogli dosłownie przebierać w tabletach. W czwartek poinformowaliśmy Was o premierze Manty Easy Tab 2, którą bardzo chcielibyśmy zaliczyć do wspomnianej wyżej grupy dobrych tabletów na Androidzie 4.0. Niestety, nie możemy. Jej specyfikacja obejmuje procesor 1GHz, 256MB RAM i przestarzały system operacyjny Android 2.3 Gingerbread, a cena to 249 złotych.

Tablety internetowe trafiają pod strzechy. Każdy szanujący się supermarket lub sieciowy sklep z elektroniką musi mieć przynajmniej jedno tego typu urządzenie w ofercie, do tego za grosze. W ciągu ostatnich trzech tygodni na rynku jak grzyby po deszczu wyrastały „dachówki” z Polo, Biedronki, Carrefoura i wielu innych. Ostatnimi dniami dołączyły do nich Vedia X7 za 359 złotych w MediaMarkt, Trak tPad-7070 za 259 złotych w Polo oraz 10,1-calowy Trak tPad-10121 za 599 złotych w Carrefourze. Jeżeli nie macie zaufania do tych urządzeń, na pewno zainteresowaliście się ofertą specjalną w sklepie iBood, w ramach której mogliście zakupić Motorolę Xoom 2 Media Edition za 1380 złotych.

Plotki, ploteczki. Zasłyszeć je można nad stawem, gdzie panie moczą pranie w strumyku, w karczmie pełnej zmęczonych pracą robotników oraz w zagranicznych serwisach internetowych traktujących o technologii. Z ich doniesień wynika, że w tym momencie Nokia nie zamierza wkroczyć na rynek tabletów, Apple zamierza wzbogacić iOS 6 o konta użytkowników, trójwymiarowe przyciski i własną usługę oferującą mapy, Windows 8 RT dla urządzeń z procesorami ARM nie pozwoli na wybór ulubionej przeglądarki internetowej (tylko Microsoft Explorer!), a funkcja BlackBerry Bridge wkrótce otrzyma potężną aktualizację.

Skoro o aktualizacjach mowa, nie możemy zapomnieć o Samsungu Galaxy Note i Asusie Eee Pad Slider, dla których producenci przygotowali nową wersję oprogramowania: Android 4.0 Ice Cream Sandwich. Nie jednej, a dwóch aktualizacji doczekał się nowy iPad. Podczas gdy pierwsza to iOS 5.1.1 zawierający kilka poprawek błędów, druga jest poprawką w oficjalnej specyfikacji tabletu. Pod wpływem fali negatywnej krytyki z całego świata, Apple usunęło „4G” z jego nazwy.

W środę poznaliśmy problemy z wyświetlaczem nowego Asusa Transformer Pada 300, a w piątek dowiedzieliśmy się, że bateria może być największym asem w rękawie nadchodzącego Asusa Padfone. To urządzenie, już z założenia ciekawe, z każdym kolejnym ujawnionym szczegółem staje się bardziej interesujące. Oprócz tego, dotarły do nas informacje o cenie tabletu Acer Iconia Tab A700 (uprzedzamy, że nie będzie niska). Zainteresowanym dłuższą lekturą polecamy recenzję tabletu Dante będącego doskonałym dowodem na to, że niska cena nie jest równoznaczna niskiej jakości.

Pozostałe newsy:

Gameloft zapowiada dwie nowe gry: Men in Black 3 i Asphalt 7: Heat
Toshiba Excite 10.1 w sprzedaży w Stanach
Rovio będzie rozwijać grę Casey’s Contraptions pod swoimi skrzydłami
Jaki jest Huawei MediaPad 10 FHD?

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona