Ematic eGlide XL Pro 2: 10” i Android 4.0 za $220

To już druga premiera dzisiejszego dnia. Jeśli to tempo się utrzyma, pod koniec dnia rynek będzie pełen tanich, lecz dobrych tabletów z Androidem 4.0. Nam to absolutnie nie przeszkadza, ponieważ duża liczba urządzeń zwiększa możliwości wyboru tego jedynego, wymarzonego i najbardziej odpowiadającego naszym potrzebom. Istnieje duża szansa, że będzie nim nowo zaprezentowany Ematic eGlide XL Pro 2, tablet za $219,99.

Pomimo niskiej ceny, Ematic eGlide XL Pro 2 ma 10-calowy ekran dotykowy, procesor 1GHz z układem graficznym 400MHz, 1GB pamięci operacyjnej RAM, 4GB pamięci wewnętrznej, którą łatwo można rozszerzyć za pomocą czytnika kart microSD do 32GB i 5GB miejsca w chmurze, system operacyjny Android 4.0 Ice Cream Sandwich, wyjście HDMI oraz Wi-Fi.

Tablet nie oferuje dostępu do sklepu Google Play, lecz producent wyposażył go w zamiennik w postaci Ematic App Shop. Oprócz niego, na pokładzie eGlide XL Pro 2 znajdziemy czytnik książek Kobo eReader i asystenta głosowego EDAN (“Ematic Digital Assistant & Navigator”), który odpowie na pytania o restauracje i seansy kinowe oraz umożliwi dyktowanie tekstu.

Tablet Ematic eGlide XL Pro 2 jest już dostępny w sklepach Amazon, Walmart oraz ShopNBC w cenie $219,99.

via Engadget

Komentarze

 • Zex

  W Walmart go nie znalazłem, ale może źle szukałem… Dobrze, że pojawiają się budżetowce na 10″ i 16:9.

 • Rav

  Zgadzam się, im więcej tym lepiej, choć i tak większość bazuje na tych samych podzespołach. Ja się bardzo cieszę, że jest możliwość w przebieraniu pośród tych tanich tabletów. Markowe tablety często są “all in one”, co waży oczywiście na cenie, a “made in China” mają braki tu i ówdzie, ale ludzie je chętnie kupują, bo te brakujące dodatki są im zbędne.

  10 cali? Ooo, tak, to coś dla mnie. Mam nadzieję, że niedługo zacznie się pojawiać więcej chińszczyzny z tą przekątną. Przymierzałem się do kupna 7″, ale po kilku wypadach do sklepu i obmacaniu paru tabletów, stwierdziłem, że to jednak za mało i bezsensu w moim przypadku – jako mobilne urządzenie służy mi już Desire HD, a przydało by się coś wygodnego oraz przenośnego do domu, jako alternatywa dla netbooka.

 • HTC DesireHd

  ja też ma DHD .Asus transformer Pad Infinity w przyszłości kup

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona