tablet TCL NXTPAPER 11
TCL NXTPAPER 11 (źródło: TCL)

TCL NXTPAPER 11 oferuje wyświetlacz jak z papieru w niezbyt wysokiej cenie

Podczas prezentacji firmy TCL na targach MWC 2023 zaprezentowano nowy tablet TCL NXTPAPER 11. Urządzenie wyróżnia się przede wszystkim nową generacją „papierowego” wyświetlacza, a do tego jego cena nie będzie zbyt wysoka.

Wyjątkowy wyświetlacz

Wyświetlacz to cecha, która zdecydowanie wyróżnia niektóre tablety TCL na tle konkurencji w podobnej półce cenowej. Mowa tutaj o technologii „papierowych” ekranów NXTPAPER. Oferują one tę wyjątkową funkcjonalność dzięki zastosowaniu wielowarstwowej powłoki, która zmniejsza szkodliwe dla oczu promieniowanie niebieskie, zachowując przy tym naturalne kolory wyświetlanego obrazu. Producent wyposażył ekran także w matową warstwę antyodblaskową, dzięki czemu powierzchnia ekranu dotykowego przypomina fakturą papier.

technologia NXTPAPER 2.0
technologia NXTPAPER 2.0 (źródło: materiały prasowe producenta)

Dzięki ulepszonej technologii NXTPAPER 2.0 nowy tablet oferuje jeszcze jaśniejsze wyświetlanie obrazów niż jego poprzednicy, z możliwością osiągnięcia jasności aż 500 nitów. Co więcej, dzięki wbudowanej konstrukcji przeciwodblaskowej, użytkownik może cieszyć się wysoką jakością obrazu nawet w jasnym otoczeniu. Warto również wspomnieć, że urządzenie zapewnia automatyczne dostosowywanie temperatury barwowej wyświetlacza do panujących warunków oświetleniowych.

Producent wyposażył TCL NXTPAPER 11 w 10,95-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości 2K (2000×1200 pikseli) z proporcjami 15:9. Dodatkowo ekran może współpracować z rysikiem, który jest w stanie wykrywać aż 4096 poziomów nacisku.

Co jeszcze oferuje nowy tablet TCL NXTPAPER 11?

Producent wyposażył tablet w procesor MediaTek Helio P60T. W urządzeniu nie znajdziemy wsparcia dla łączności mobilnej. Za dostarczanie energii do podzespołów odpowiedzialny jest akumulator o pojemności 8000 mAh, który wspiera ładowanie przewodowe o mocy 18 W.

TCL NXTPAPER 11 oferuje też 8 Mpix aparat na przodzie o kącie widzenia 100°. Do tego na podkładzie urządzenia znalazły się dwa mikrofony oraz cztery głośniki, dzięki czemu możliwe będzie komfortowe przeprowadzenie rozmów wideo. Z kolei na tylnym panelu tabletu jest 8 Mpix aparat.

tablet TCL NXTPAPER 11
(źródło: materiały prasowe producenta)

Ile trzeba będzie zapłacić za tablet z „papierowym” ekranem?

Tablet TCL NXTPAPER 11 ma grubość zaledwie 6,9 ​​mm i waży 462 gramów. Grafiki prezentujące urządzenie przedstawiają go w dwóch wersjach kolorystycznych: Digital Lavender i Dark Grey. Sprzęt ma być dostępny w Europie od maja, a później także na innych rynkach.

Jego cena będzie wynosić 250 dolarów, czyli równowartość ~1120 złotych. Osobno ma być sprzedawany rysik T-Pen. Marka TCL przygotowała również inne akcesoria przeznaczone do tego modelu – m.in. klawiaturę Bluetooth oraz etui z klapką.

Jeszcze jedna nowość TCL

Oprócz nowego tabletu z „papierowym” ekranem na targach MWC 2023 firma zaprezentowała także TCL TAB 11, który będzie dostępny w dwóch wersjach: z łącznością Wi-Fi i LTE. Urządzenie oferuje 11-calowy wyświetlacz LCD o rozdzielczości 2K oraz proporcjach 5:3. Ekran tego sprzętu także wspiera obsługę rysika T-Pen.

TCL TAB 11
TCL TAB 11 (źródło: meteriały prasowe producenta)

Wewnątrz tabletu producent umieścił 4 GB RAM oraz 128 GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć za pomocą kart microSD. Podobnie jak w przypadku powyżej opisanego modelu, za dostarczanie energii do podzespołów odpowiedzialny jest akumulator o pojemności 8000 mAh.

Cena TCL TAB 11 zaczyna się od 179 dolarów (~800 złotych) za wersję Wi-Fi. Z kolei tablet oferujący łączność LTE będzie kosztować 209 dolarów (~930 złotych). Sprzedaż urządzenia ma rozpocząć się w maju.