eSIM e-SIM embedded SIM
źródło: Xiaomi

Już jest! T-Mobile wprowadza eSIM w abonamentach

Wirtualne karty SIM, czyli eSIM, cieszą się coraz większą popularnością. Od teraz dostęp do nich będą mieli klienci korzystający z usług abonamentowych operatora sieci T-Mobile. Dostępne będą zarówno dla użytkowników biznesowych, jak i indywidualnych.

eSIM to wirtualna odpowiedź na tradycyjne karty SIM, które goszczą w zdecydowanej większości naszych telefonów. Jakie korzyści płyną z używania nowocześniejszego rozwiązania? Przede wszystkim łatwość użytkowania i elastyczność. eSIM pozwala nam na bardzo szybką wymianę numeru, czy korzystanie z dwóch w przypadku, gdy nasze urządzenie posiada jedno wejście na tradycyjną kartę.

T-Mobile logo

T-Mobile stawia na nowoczesność

Wśród zalet należy również wymienić ekologię (ograniczamy w ten sposób zużycie plastiku) czy swego rodzaju bezpieczeństwo – wszak nie sposób wirtualnej karty zgubić czy popsuć. To, oraz rosnąca popularność eSIM sprawiły, że już teraz sieć T-Mobile będzie oferować takie rozwiązanie w ramach swoich usług abonamentowych.

Nie jest to jednak pionierskie wprowadzenie eSIM w skład oferty operatora. Po raz pierwszy rozwiązanie to pojawiło się kilka lat temu, gdy udostępniono usługę multiSIM, świetnie sprawdzającą się w przypadku korzystania ze smartwatchy. Kolejnym krokiem było stworzenie usługi eSIM dla klientów korporacyjnych, aż wreszcie teraz dostępna jest ona dla indywidualnych i biznesowych użytkowników ofert głosowych T-Mobile.

Aby wymienić swoją starą kartę na eSIM wystarczy skorzystać z usługi salonu stacjonarnego T-Mobile, lub skontaktować się z telefoniczną obsługą klienta. Użytkownik poprzez maila otrzyma pełną instrukcję instalacji wirtualnej karty, a na numer telefonu przyjdzie SMS z odpowiednimi hasłami do otwarcia plików.

Obecnie usługa eSIM dostępna jest w trzech rodzajach abonamentów T-Mobile: Taryfa T, MagentaBIZNES oraz Jump proFirma. Jeżeli interesuje Was więcej informacji odnośnie kart wirtualnych dla klientów indywidualnych, znajdziecie je pod w Regulaminie.