Samsung Galaxy Z Fold 4
Samsung Galaxy Z Fold 4 (fot. Michele Sirignano | Tabletowo.pl)

Surface Duo 3 będzie przypominał inne składane smartfony

Jak wynika z najnowszych informacji, Surface Duo 3 po rozłożeniu nie będzie już miał brzydkiej luki pomiędzy ekranami. Zamiast tego Microsoft postawi na konstrukcję, którą znany już z innych składanych smartfonów.

Składany smartfon, który ma w sobie coś wyjątkowego

Owszem smartfony Surface Duo nie stały się prawdziwym hitem sprzedażowym, ale nie można im odmówić ciekawych pomysłów i funkcji. W końcu otrzymujemy składane urządzenia, które prawie zawsze w mniejszym lub większym stopniu potrafią zwrócić uwagę miłośników gadżetów i nowej technologii.

W przeciwieństwie jednak do wielu konkurencyjnych konstrukcji, takich jak chociażby Samsung Galaxy Fold, po rozłożeniu otrzymujemy dwa oddzielne ekrany. Niektórzy twierdzą, że przez to nie możemy mówić o prawdziwie składanym smartfonie. Z drugiej strony, taka konstrukcja w teorii powinna lepiej wytrzymywać kolejne złożenia i rozłożenia, aczkolwiek chociażby nowe generacje składanych Samsungów mogą tutaj pochwalić się naprawdę wysoką trwałością.

Smartfon Microsoft Surface Duo 2
Surface Duo 2 (fot. Microsoft)

Surface Duo 3 będzie miał już inną konstrukcję

Jak informuje serwis Windows Central, który powołuje się na własne źródła, Surface Duo 3 wciąż będzie miał dwa ekrany, ale zdecydowanie nie będzie przypominał swoich poprzedników.

Otóż Microsoft, po sprowadzeniu różnych koncepcji i prototypów, miał zdecydować się na bardziej „klasyczną” konstrukcję z zawiasami 180 stopni. We wnętrzu znajdzie się jeden, większy składany ekran, a na zewnętrznej części obudowy będziemy mieli kolejny ekran. Całość ma być zbliżona do vivo X Fold.

składany smartfon vivo X Fold foldable smartphone
vivo X Fold (źródło: vivo)

Co ciekawe, Surface Duo 3 według wstępnych założeń miał być rozwinięciem koncepcji, która znana jest z poprzednich modeli, aczkolwiek z kilkoma usprawnieniami. Ponadto projekt ten został już sfinalizowany, ale Microsoft miał jednak z niego zrezygnować na rzecz „prawdziwe” składanego urządzenia.

Surface Duo 3 miał podobno zostać wprowadzony na rynek pod koniec 2023 roku, ale odrzucenie prawie gotowego projektu najpewniej przełoży się na opóźnienia. Obecnie nie wiadomo, kiedy smartfon zostanie pokazany i kiedy trafi do sprzedaży. Możliwe, że trzeba będzie dość długo poczekać.

Warto jeszcze wspomnieć, że pojawiają się spekulacje o zmianie nazwy, co miałoby być podyktowane zmianą mechanizmu składania i rozkładania. Jakiekolwiek szczegóły nie są tutaj jednak znane. Przy okazji, należy dodać, że wcześniej odkryte patenty Microsoftu sugerowały właśnie taką zmianę konstrukcji w przypadku Surface Duo 3.

Firma z Redmond ma rozważać jeszcze inne smartfony, ale bez składanej obudowy. Podobno nawet powstały wczesne prototypy bardziej tradycyjnych modeli, które mogą uzupełnić obecne portfolio. Niestety, nic więcej aktualnie nie wiemy.