Xiaomi Mi Band 4 odniósł spektakularny sukces. Kogoś to dziwi?

Sprzedaż Xiaomi Mi Band 4 robi wrażenie. Jednocześnie nikogo nie powinno dziwić, że opaska odniosła tak spektakularny sukces na rynku.

Mi Band to już kultowa marka

Xiaomi Mi Band stał się niemal synonimem dobrej opaski sportowej w atrakcyjnej cenie. Marka ta od samego początku cieszy się ogromną popularnością, a wraz z debiutem kolejnych generacji jej pozycja na rynku tylko się umacnia.

Co prawda nie wszystkim użytkownikom wystarcza to, co oferują Mi Bandy, ale nie narzekają oni na brak bardziej odpowiadających ich potrzebom wearables. Nie sposób nie odnieść jednak wrażenia, że większość osób jest w pełni usatysfakcjonowana z możliwości opasek sportowych Xiaomi – w przeciwnym razie nie sprzedawałaby się tak doskonale, jak ma to miejsce.

opaska Xiaomi Mi Band 4
Xiaomi Mi Band 4 (fot. Konrad Pisula / Tabletowo.pl)

Zeszłoroczny model, który miał swoją premierę 11 czerwca 2019 roku, zaoferował wiele ulepszeń względem swojego poprzednika. Przede wszystkim mowa tu o kolorowym wyświetlaczu, zapewniającym o niebo lepszą widoczność na świeżym powietrzu, a także funkcji sterowania odtwarzaczem muzyki na sparowanym smartfonie.

Jednocześnie (przynajmniej w Polsce) Xiaomi Mi Band 4 kosztował na start dokładnie tyle samo, ile Xiaomi Mi Band 3! Dla przypomnienia, było to 149 złotych.

Sprzedaż Xiaomi Mi Band 4 robi wrażenie, ale nie jest zaskoczeniem

Nic zatem dziwnego, że opaska ta z miejsca stała się bestsellerem. W ciągu 8 dni od rozpoczęcia sprzedaży w Chinach rozeszła się w ponad milionie egzemplarzy, a później było już tylko lepiej.

Po blisko 13 miesiącach od oficjalnej premiery, Xiaomi pochwaliło się, że według Canalys, w okresie obejmującym czwarty kwartał 2019 roku i pierwszy 2020 roku, Xiaomi Mi Band 4 był najlepiej sprzedającą się opaską na rynku!

sprzedaż Xiaomi Mi Band 4 bestseller
Według Canalys, Xiaomi Mi Band 4 był najlepiej sprzedającą się opaską w okresie od Q4 2019 do Q1 2020 (źródło: @Xiaomi)

Czy jest to jakimkolwiek zaskoczeniem? Oczywiście, że nie. Od samego początku sprzedaż Xiaomi Mi Band 4 była imponująca i po drodze nie pojawiły się żadne sygnały, które sugerowałyby, że coś może zmienić ten stan rzeczy.

Już rewelacyjną sprzedaż Xiaomi Mi Band 4 mogły dodatkowo pobudzić liczne promocje na tę opaskę. Teraz również można ją kupić w niższej cenie, bo za 99 złotych.

Kup Xiaomi Mi Band 4 za 99 złotych

Taka cena wkrótce może jednak stać się regularną (a nie jedynie promocyjną), bowiem już za kilka dni rozpocznie się w Polsce sprzedaż Xiaomi Mi Band 5. Co prawda nie znamy jeszcze jej dokładnej ceny, ale możemy mieć pewność, że będzie atrakcyjna.

Wkrótce klienci zaczną się więc zastanawiać, którą wybrać – zeszłoroczną czy najnowszą. Gdybym stał przed takim wyborem, prawdopodobnie wybrałbym Xiaomi Mi Band 5. Jako posiadacz modelu z 2019 roku mocno jednak zastanawiam się nad zmianą na nowszy model. Na razie nieszczególnie się do tego kwapię, ale może zdecyduję się w przyszłości? Kto wie, nie mówię nie.