Xiaomi Mi Band 3 w polskiej dystrybucji. Za opaskę zapłacimy mniej niż za Mi Banda 2 w momencie premiery

Trzecią generację smartbanda Xiaomi poznaliśmy pod koniec maja tego roku. Minęły trzy miesiące i Mi Band 3 pojawił się w ofercie oficjalnego dystrybutora w Polsce. Cena opaski nie zrobi z nas biedaków, ale zwolennicy zakupów w chińskich sklepach z elektroniką tylko machną na nią ręką – przecież w ojczyźnie Xiaomi można kupić ten sprzęt znacznie taniej.

Xiaomi Mi Band 3 dostępny jest już na stronie sklepu Mi-home.pl.

149 złotych za opaskę Xiaomi nie jest zbyt wygórowaną ceną, mając w pamięci kwotę, jaka figurowała po polskiej premierze Mi Banda 2 – 199 złotych. Blisko 200 złotych za inteligentną opaskę – to dla wielu było zbyt dużo. Kuszące zaczęły być oferty chińskich sklepów, które sprzedawały poprzednią generację Mi Banda znacznie taniej. Dla części z nas, opaska od Xiaomi była pierwszą rzeczą, jaką sprowadziliśmy sobie z Aliexpress, Gearbest czy innego sklepu z Chin.

Co prawda obecnie różnica między ceną w oficjalnej polskiej dystrybucji a zakupem opaski w Chinach nie jest tak wielka, ale nadal zauważalna. W niektórych sklepach z Państwa Środka dostaniemy ten gadżet już za ok. 80 złotych. Wobec tego ci, którzy koniecznie chcieli przetestować Mi Banda 3, i tak już to zrobili, nie czekając, aż smartband trafi do marketów i sklepów internetowych w Polsce.

Mi Band 3 Explorer Edition

Czy warto zakupić opaskę Mi Band 3? W mojej opinii to dobry gadżet startowy dla osób, które chciałyby spróbować jakiegoś akcesorium noszonego na ręce. Posiadacze Mi Banda 2 nie znajdą w opasce zatrzęsienia nowości, ale też mogą być zadowoleni z dotykowego ekranu i odrobinę zmienionego wyglądu. Osobiście nie widzę powodu, dla którego miałbym wymienić swojego Mi Banda 2 na wyższy model, ale odczucia innych mogą oczywiście być odmienne.

A czy warto kupić opaskę w Chinach? To tym bardziej kwestia preferencji. Szybka dostawa oraz prosty w obsłudze i kontakcie serwis przy zakupie w kraju kontra tani produkt ale więcej potencjalnych problemów w wypadku awarii sprzętu z Chin. Trzeba to sobie jakoś przeliczyć.

źródło: Mi-home.pl dzięki gsmmaniak