opaska fitness Xiaomi Mi Band 4
Xiaomi Mi Band 4 (fot. Xiaomi)

Xiaomi w osiem dni sprzedało pierwszy milion opasek Mi Band 4

Xiaomi Mi Band 4 zadebiutował 11 czerwca, natomiast do sprzedaży trafił 16 czerwca 2019 roku, w pierwszej kolejności oczywiście w Chinach. Opaska z miejsca stała się bestsellerem, ponieważ w zaledwie osiem dni sprzedano na całym świecie pierwszy milion egzemplarzy. A to dopiero początek.

Co, jak co, ale opaski Xiaomi się udają. Od pierwszej generacji jest to najlepiej sprzedające się wearable, które nie jest smartwatchem (tutaj bowiem króluje Apple Watch). Nie dziwi więc, że najnowszy Mi Band 4 w ciągu kilku pierwszych dni dostępności stał się bestsellerem.

Xiaomi poinformowało dziś, że w ciągu ośmiu dni sprzedaż Mi Band 4 na całym świecie przekroczyła milion egzemplarzy. Oznacza to, że w ciągu godziny sprzedawano średnio 5000 sztuk, czyli ponad 80 na minutę. Producent pochwalił się też, że jest to najszybciej sprzedająca się opaska w historii marki.

fot. Xiaomi Weibo

Zapewne nie byłoby to możliwe, gdyby nie fakt, iż Xiaomi Mi Band 4 wprowadził wiele nowości, a mimo to kosztuje dokładnie tyle samo, co Xiaomi Mi Band 3, tj. 169 juanów. Mowa tu jednak o wersji bez NFC, bowiem wariant z modułem jest w tym roku troszkę droższy (229 juanów vs 199 juanów). W obu przypadkach cena mimo wszystko jest baaardzo atrakcyjna.

A skoro o nowościach już wspomniałem, to wypada przypomnieć, że największymi jest kolorowy wyświetlacz, możliwość sterowania multimediami w sparowanym smartfonie oraz komunikacja z asystentem głosowym Xiao AI. To ostatnie, podobnie jak funkcje związane z NFC, nie będą jednak dostępne w egzemplarzach, które trafią do sprzedaży poza Chinami.

W Polsce cały czas czekamy na Xiaomi Mi Band 4 – w Europie został on zapowiedziany na razie tylko w Hiszpanii, gdzie jego cenę ustalono na 34,99 euro. Jeśli opaska w Polsce będzie kosztować tyle, co Xiaomi Mi Band 3 na start, tj. 149 złotych, to z pewnością będę jedną z pierwszych osób, która ją zamówi, gdyż w chińskich sklepach typu AliExpress cena wcale nie jest aż tak zauważalnie niższa, aby opłacało się to wearable ściągać z Państwa Środka.

Specyfikacja Xiaomi Mi Band 4

Oto nowy król tanich opasek fitness – premiera Xiaomi Mi Band 4

Źródło: Xiaomi Weibo