Xiaomi Mi Smart Band 5 sport smart fitness band
Xiaomi Mi Band 5 (źródło: Xiaomi)

Wyciągaj zaskórniaki – już za kilka dni będziesz mógł kupić Xiaomi Mi Band 5!

Polski oddział Xiaomi kilka godzin temu poinformował, że globalna premiera Xiaomi Mi Band 5 (i nie tylko) zaplanowana jest na najbliższą środę, 15 lipca 2020 roku. Teraz okazuje się, że w Polsce sprzedaż najnowszej opaski marki rozpocznie się niemal od razu – znamy dokładną datę jej startu, a jednocześnie pojawiła się też informacja o cenie.

Od oficjalnej premiery Xiaomi Mi Band 4 w Chinach (11 czerwca 2019 roku) do rozpoczęcia jej przedsprzedaży w Polsce (1 sierpnia) minęły niespełna dwa miesiące, więc oczekiwaliśmy, że kolejna generacja zostanie równie sprawnie wprowadzona do Polski.

Nie spodziewaliśmy się jednak, że nawet szybciej! Xiaomi Mi Band 5 trafi do sprzedaży w Polsce już za kilka dni, więc możecie zacząć szykować pieniądze, jeśli przymierzaliście się do jej zakupu.

Xiaomi Mi Band 5 – kiedy premiera w Polsce?

Jak wspomniałem, globalna premiera najnowszej opaski Xiaomi zaplanowana jest na najbliższą środę, 15 lipca br. Polski oddział nie ujawnił, kiedy rozpocznie się jej sprzedaż w Polsce, ale za to zrobił to ktoś inny.

W bazie sklepu Empik pojawiła się już opaska Xiaomi Mi Band 5, a obok niej informacja „premiera : 17.07.2020”. Wygląda więc na to, że klienci będą mogli ją kupić od następnego piątku. Szybko!

Co więcej, Empik podał również cenę Xiaomi Mi Band 5 – wynosi ona 199 złotych. Jest jednak jedno „ale”. Otóż sklep ten nie jest oficjalnym dystrybutorem urządzeń marki Xiaomi, więc istnieje prawdopodobieństwo, że ujawniona przez niego cena nie jest sugerowaną tej opaski, ustaloną przez producenta.

Xiaomi Mi Band 5 Empik
Xiaomi Mi Band 5 w sklepie Empik za 199 złotych

Xiaomi Mi Band 5 – jaka cena w Polsce?

Wydaje się to naprawdę bardzo prawdopodobne, bowiem z analogiczną sytuacją mieliśmy do czynienia w zeszłym roku – wielu nieoficjalnych dystrybutorów, w tym (jeśli pamięć mnie nie myli) właśnie Empik, jeszcze przed oficjalną premierą Xiaomi Mi Band 4 w Polsce umieściło tę opaskę na swoich stronach w – jak się później okazało – znacznie zawyżonych cenach, oscylujących wokół lub znacznie przekraczających 200 złotych (a sugerowaną cenę w oficjalnej dystrybucji ustalono na 149 złotych).

Nie przywiązujcie się zatem do podanej przez Empik ceny – oficjalna zapewne będzie niższa, choć raczej nie wyniesie ponownie 149 złotych, jak za Xiaomi Mi Band 4. Jednocześnie warto zauważyć, że wygląda na to, iż mamy tu do czynienia z wersją bez NFC, a przynajmniej wspomniany sklep nic o tym module nie wspomina (zapewne jednak nie bez powodu).

opaska Xiaomi Mi Band 5
Xiaomi Mi Band 5 (źródło: Xiaomi)

Jeżeli faktycznie okaże się, że Xiaomi Mi Band 5 NFC nie będzie dostępny w Polsce, osobiście chyba zrezygnuję z kupowania najnowszej opaski Xiaomi, mimo że jestem fanem tej serii od lat. Wymiana „czwórki” na „piątkę” wydaje mi się jednak bezsensowna – tylko wbudowany NFC lub GPS zmotywowałby mnie do przesiadki.

Co oferuje Xiaomi Mi Band 5?