Oto nowy król tanich opasek fitness – premiera Xiaomi Mi Band 4

Większość miłośników noszonych gadżetów przynajmniej słyszało o opasce Mi Band od Xiaomi lub przez jakiś czas jej używało. Firma zaprezentowała dziś najnowszą, już czwartą odsłonę tego smartbanda.

Podczas branżowego wydarzenia w Chinach nie przekazano żadnych informacji, których byśmy już wcześniej nie wiedzieli o nowym Mi Bandzie – no, może poza ceną i datą rozpoczęcia oficjalnej sprzedaży.

Xiaomi Mi Band 4

Opaska ma kolorowy, dotykowy ekran AMOLED o przekątnej 0,95 cala (120 x 240 pikseli) i jasności 400 nitów. Urósł więc o 39,9% względem poprzednika, dzięki czemu może wyświetlać więcej znaków. Znacząco zwiększyły się także opcje personalizacji – można wybierać spośród 60 różnych motywów kolorystycznych. Ekran jest chroniony przez odporne na zarysowania szkło 2.5D. Pastylka nie boi się też wody – gadżet jest wodoodporny do 5 ATM/50 m.

Mi Band 4 ma 3-stopniowy akcelerometr i precyzyjny, 3-osiowy żyroskop. Dzięki temu może rozpoznawać 6 rodzajów treningu, w tym pływanie. W obudowie znalazło się także miejsce dla mikrofonu, używanego w Chinach dla asystenta głosowego Xiao AI, który może kontrolować podłączone do Xiaomi Smart Home IoT urządzenia domowe. Bateria ma 135 mAh, co ma pozwolić na 15 dni użytkowania.

Rzecz jasna, w konstrukcji nie zabrakło także czujnika tętna czy monitora snu. Większość funkcji pokrywa się więc z Mi Bandem poprzedniej generacji. Największą zmianą jest zastosowanie kolorowego wyświetlacza. Zobaczymy w testach, jak będzie sprawować się podczas typowego użytkowania w słoneczny dzień.

Ceny Xiaomi Mi Band 4

Opaska Xiaomi dostępna jest w wersjach z czarnym, brązowym, niebieskim, pomarańczowym i różowym paskiem. Wyceniono ją na 169 juanów (~92 zł). Wersja z NFC (nieprzydatnym w Polsce, bo nieobsługującym Google Pay) jest droższa i kosztuje 229 juanów (~125 zł). Jest jeszcze limitowana edycja Avengers, za którą trzeba zapłacić 349 juanów (~190 zł). Mi Band 4 będzie sprzedawany w Chinach od 16 czerwca.

źródło: Weibo przez fonearena