telefon komórkowy motorola a10 a50 a70 feature phone
Motorola A10, A50 i A70 (źródło: YTECHB)

Historia kołem się toczy. Motorola wypuści na rynek nie jeden, nie dwa, a aż trzy telefony komórkowe

W zamierzchłych i niepamiętnych czasach, jeszcze zanim smartfon z ekranem dotykowym stał się synonimem telefonu komórkowego, Motorola, podobnie jak większość ówczesnych przedsiębiorstw technologicznych, zajmowała się produkcją urządzeń mobilnych wyposażonych w fizyczną, miniaturową klawiaturę. Historia kołem się toczy, bowiem – jak wynika z najnowszych doniesień – światło dzienne już wkrótce powinny ujrzeć trzy nowe, klasyczne modele wspomnianego weterana rynku.

Motorola A10, A50 i A70 – specyfikacja

Zarówno Motorola A10, jak i A50 będą mogły pochwalić się 1,8-calowym wyświetlaczem, w przeciwieństwie do Motoroli A70, która wyposażona zostanie w ekran o przekątnej 2,4 cala. Wszystkie wymienione wyżej urządzenia mają być dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych: niebieskiej oraz złotej. Dodatkowo, model A70 otrzyma trzeci, srebrny wariant.

Opisywane urządzenia to przedstawiciele tzw. „feature phone’ów” lub, jak zwrot ten przetłumaczony został na język polski – „telefonów z funkcjami podstawowymi”. Co jednak dokładniej kryje się za tym określeniem? W tym przypadku mowa m.in. o automatycznym nagrywaniu rozmów telefonicznych, bezprzewodowym radiu FM i wsparciu technologii dual SIM dla sieci komórkowych 2G.

Ilość dostępnej pamięci wewnętrznej nigdy nie należała do mocnych stron tego typu urządzeń, niemniej użytkownik otrzyma możliwość jej rozszerzenia przy pomocy karty microSD o maksymalnej pojemności 32 GB. Na pokładzie wszystkich telefonów znaleźć ma się akumulator o pojemności 1750 mAh, który użytkownicy naładują poprzez dołączaną do zestawu ładowarkę o mocy 5 W.

telefon komórkowy motorola a70 feature phone
Motorola A70 (źródło: YTECHB)

Poza rozmiarem wyświetlacza, telefony różnić się będą między sobą jeszcze kilkoma, dość istotnymi szczegółami. Motorola A10, w przeciwieństwie do modeli A50 i A70, nie zaoferuje ani aparatu fotograficznego, ani diody doświetlającej, pełniącej również rolę latarki. Na dzień dzisiejszy ich rozdzielczości pozostają nieznane, jednak nie należy spodziewać się po nich żadnych fajerwerków – znajdujący się na wyspie modelu A70 napis „VGA” sugeruje rozdzielczość 480p.

Motorola A10 i A50 napędzane będą przez procesor MediaTek MT6261D, z kolei sercem Motoroli A70 zostanie układ autorstwa Unisoc.

Motorola A10, A50 i A70 – cena i dostępność

Motorola A10 prawdopodobnie trafi na indyjskie półki sklepowe w cenie ~1500 rupii (równowartość ~80 złotych), natomiast cena pozostałych telefonów nie powinna przekroczyć granicy ~2000 rupii (~105 złotych).

Kwestia dokładnej daty premiery oraz potencjalnej dostępności poza rynkiem indyjskim nadal pozostaje tajemnicą. Mimo wszystko raczej wątpliwe, aby nowe Motki trafiły do sprzedaży w wysokorozwiniętych krajach, w tym Polsce.