smartfon Samsung Galaxy Note 10 Lite / Galaxy A81 render
Samsung Galaxy Note 10 Lite / Galaxy A81 (fot. @OnLeaks @91Mobile)

Co powiecie na takiego Samsunga Galaxy Note 10 Lite (a.k.a. Galaxy A81)?

Samsung będzie musiał się mocno postarać, aby nas zaskoczyć, ponieważ w ostatnim czasie informacje na temat jego nowych smartfonów wyciekają jak szalone. Galaxy Note 10 Lite, który na wybrane rynki trafi jako Galaxy A81, nie jest wyjątkiem. Po raz pierwszy mamy jednak okazję zobaczyć, jak ma się prezentować ten model.

Samsung Galaxy Note 10 Lite / Galaxy A81

Jako że ma to być przedstawiciel serii Galaxy Note, na jego wyposażeniu nie mogło zabraknąć rysika – miejsce na S Pen znajduje się w standardowym miejscu, tj. po prawej stronie dolnej krawędzi (na razie nie wiemy jednak, czy będzie to ten sam stylus, co w lepiej wyposażonych modelach z rodziny Galaxy Note 10). Warto się przy niej zatrzymać na dłuższą chwilę, ponieważ widać na niej również 3,5 mm złącze słuchawkowego, którego w najnowszych Notatnikach nie ma! Oprócz tego, naturalnie nie zabrakło też portu USB-C i maskownicy głośnika.

smartfon Samsung Galaxy Note 10 Lite / Galaxy A81 render
Samsung Galaxy Note 10 Lite / Galaxy A81 (fot. @OnLeaks @91Mobile)

Dość ciekawie wygląda również panel tylny Galaxy Note 10 Lite, a dokładniej moduł aparatu. Kształtem przypomina on bowiem ten w Google Pixel 4, gdyż jest bardziej kwadratowy niż prostokątny – jest zupełnie inny niż wyspy we wszystkich nadchodzących smartfonach z serii Galaxy S i Galaxy A. Na pleckach urządzenia nie widać czytnika linii papilarnych, więc można się spodziewać, że zostanie on zintegrowany z ekranem. Nie wiemy jednak, czy Samsung zastosuje tutaj ultradźwiękowy (jak we flagowcach), czy optyczny (jak w średniakach) skaner odcisków palców.

Żadnym zaskoczeniem nie jest natomiast okrągły otwór w środkowej części wyświetlacza, ponieważ wszystko wskazuje na to, że będzie to nowy znak rozpoznawczy smartfonów południowokoreańskiego producenta (a przynajmniej większości, gdyż nie wiadomo, czy najtańsze również zostaną wyposażone w podobne ekrany).

smartfon Samsung Galaxy Note 10 Lite / Galaxy A81 render
Samsung Galaxy Note 10 Lite / Galaxy A81 (fot. @OnLeaks @91Mobile)

Samsung Galaxy Note 10 Lite / Galaxy A81 – specyfikacja, premiera

W ostatnim czasie do sieci wyciekło całkiem sporo informacji na temat tego modelu. Wiemy już, że zostanie on wyposażony m.in. w ośmiordzeniowy (10 nm) procesor Exynos 9810 z układem graficznym ARM Mali-G72 MP18, 6 GB RAM, 128 GB pamięci wbudowanej oraz aparat o rozdzielczości 32 Mpix do selfie i rozmów wideo. W module na panelu tylnym znajdzie się zaś 12 Mpix „oczko” z obiektywem szerokokątnym. Smartfon od razu po wyjęciu z pudełka pracować będzie pod kontrolą systemu Android 10 z interfejsem One UI 2.0. Urządzenie ma mieć wymiary 163,9x76x8,6 mm. Dla porównania, Galaxy Note 10 mierzy 151×71,8×7,9 mm, a Galaxy Note 10+ 162,3×77,2×7,9 mm.

Samsung wciąż nie zapowiedział premiery Galaxy Note 10 Lite, ale możemy się spodziewać, że Galaxy A81 zadebiutuje już 12 grudnia 2019 roku w Wietnamie. Smartfon ma podobno trafić również do Europy.

Źródło: @OnLeaks, 91mobiles