Samsung Galaxy S10 Lite Galaxy A91
Samsung Galaxy S10 Lite / Galaxy A91 (fot. @OnLeaks @91Mobiles)

Tak będzie wyglądać Samsung Galaxy S10 Lite (a.k.a. Galaxy A91)

Chociaż o wypuszczeniu wersji „Lite” flagowca z serii Galaxy S mówiło się już w przypadku kilku ostatnich generacji, to nigdy Samsung na coś takiego się nie zdecydował. Sporym zaskoczeniem jest więc rychła premiera Galaxy S10 Lite, który na wybrane rynki trafi jako Galaxy A91. Po raz pierwszy mamy okazję zobaczyć, jak będzie wyglądał ten smartfon. Jest jednak jedna niejasność.

Wzornictwo smartfonów Samsunga nieustannie ewoluuje i teraz czeka nas kolejne odświeżenie designu. Jak wynika z licznych doniesień, będzie on taki sam zarówno we flagowej serii Galaxy S, jak i Galaxy A oraz prawdopodobnie również w linii Galaxy Note. Elementem charakterystycznym nowych urządzeń południowokoreańskiego producenta staną się okrągły otwór na aparat do selfie i rozmów wideo oraz prostokątna wyspa z aparatami na panelu tylnym. Droższe modele zaoferują, zgodnie z tradycją, obustronnie zakrzywiony ekran, podczas gdy pozostałe płaski.

Samsung Galaxy S10 Lite/Galaxy A91

Jeśli właśnie chodzi o wyświetlacz, sytuacja w tym przypadku jest nieco skomplikowana, ponieważ Samsung stosuje różnego rodzaju panele w serii Galaxy S i Galaxy A. W przypadku Galaxy S10 Lite, który na wybrane rynki trafi jako Galaxy A91, zdecydowano się na płaski, podobnie jak w Galaxy S10e. Wiele osób z pewnością to ucieszy, gdyż sporo użytkowników narzeka na obustronne zakrzywione ekrany.

Na załączonych poniżej grafikach możecie zobaczyć, jak z dużym prawdopodobieństwem będzie wyglądać nadchodząca nowość (finalny produkt może się nieznacznie różnić). Źródło nie ma jednak pewności, czy na panelu tylnym smartfona znajdzie się potrójny, czy poczwórny aparat, dlatego materiały przedstawiają oba warianty. Dotychczasowe doniesienia informowały o potrójnym 48 Mpix + 12 Mpix z obiektywem szerokokątnym + 5 Mpix do zbierania danych o głębi ostrości, lecz poniższe rendery sugerują, że moduł może zawierać też aparat o budowie peryskopowej.

Samsung Galaxy S10 Lite z pewnością więc nas jeszcze zaskoczy, bowiem zapewne dopiero w momencie oficjalnej premiery dowiemy się, jaki aparat zaoferuje ten smartfon. Praktycznie pewne natomiast jest to, że sercem tego modelu będzie flagowy procesor Qualcomm Snapdragon 855 z układem graficznym Adreno 640, a do tego na liście parametrów pojawi się pojedynczy aparat o rozdzielczości 32 Mpix do selfie i rozmów wideo, akumulator o pojemności 4500 mAh ze wsparciem dla super szybkiego ładowania o mocy 45 W i 6,7-calowy wyświetlacz Full HD+ z ekranowym czytnikiem linii papilarnych.

Nie wiemy, kiedy Samsung oficjalnie zaprezentuje Galaxy S10 Lite, ale mówi się, że ma to zrobić jeszcze w tym miesiącu.

Źródło: @OnLeaks, 91mobiles