One UI 2 oficjalnie zaprezentowane. Co nowego? | Tabletowo.pl

One UI 2 oficjalnie zaprezentowane. Co nowego?

Dołącz do dyskusji 0

Na zeszłorocznej konferencji Samsung Developer producent zaprezentował całkowicie przebudowany interfejs One UI. Dziś zobaczyliśmy kolejną odsłonę nakładki, One UI 2. Co nowego czeka na użytkowników urządzeń południowokoreańskiej marki?

One UI 2 – co nowego?

Nowa odsłona One UI ma być łatwiejsza i bardziej naturalna w obsłudze oraz przyjazna dla wzroku użytkownika. Z tego powodu zdecydowano, że powiadomienia o – na przykład – przychodzącym połączeniu lub wiadomości będą mniejsze, jeśli użytkownik akurat ogląda wideo na pełnym ekranie lub gra w danym momencie. Zmniejszono też rozmiar paska regulacji głośności.

Dużą nowością w One UI jest także podzielenie ekranu na Viewing Area i Interacting Area. W One UI 2 zdecydowano się wprowadzić kilka zmian – na przykład w aplikacji wiadomości w górnej części podawana będzie informacja na temat liczby nieprzeczytanych wiadomości, a w galerii ile zdjęć i filmów znajduje się w pamięci urządzenia.

Oprócz tego, po otworzeniu folderu, jego zawartość będzie znajdowała się nieco niżej, aby łatwiej dało się dosięgnąć palcem do zgromadzonych w nim aplikacji. Podobnie sytuacja ma wyglądać w przypadku powiadomień z prośbą o nadanie uprawnień jakiemuś programowi – zostanie ono przeniesione na dół.

W One UI 2 rozszerzono też tryb ciemny (dark mode) na ekran domowy i blokady. Dzięki temu powiadomienia, które pojawią się na tym ostatnim, będą miały ciemne tło. Nowością jest również automatyczne dostosowywanie się widżetu z godziną i datą do ustawionej tapety: jeśli znajdzie się on na jasnym tle, zostanie przyciemniony, a jeżeli na ciemnym – rozjaśniony. Funkcja ta ma działać również wtedy, kiedy użytkownik ma ustawioną opcję dynamicznej zmiany tła.

One UI 2 ikony aplikacji systemowych mają mieć też żywsze kolory. Niektóre z nich będą nawet interaktywne, na przykład ta od Ustawień – koło zębate zacznie się kręcić, jeśli w danym momencie będzie się pobierać aktualizacja oprogramowania.

Samsung zapewnił również, że One UI 2 zostało zoptymalizowane w taki sposób, aby zapewniało podobne doświadczenie podczas korzystania z urządzeń z różnych kategorii, tj. smartfonów, tabletów i smartwatchy.

One UI 2

One UI 2 (źródło: Samsung Developers)

Samsung nie zapomniał też o użytkownikach, którzy mają problem ze wzrokiem – w One UI 2 ulepszono rozwiązania stworzone specjalnie z myślą o nich, m.in. klawiaturę z wysokim kontrastem kolorów, a także dodano funkcje Amplify Ambient Sound (wzmocnienie dźwięków otoczenia w słuchawkach) i Light Sensing. Producent obiecał również regularne aktualizacje opcji skierowanych do tego typu użytkowników.

Oprócz tego, One UI 2 przynosi ze sobą ulepszoną klawiaturę, na przykład możliwość usuwania ostatniego wprowadzonego słowa za pomocą przesunięcia palcami po pierwszych dwóch rzędach klawiszy w lewo (przesunięcie w drugą stronę je przywraca).

Samsung zapowiedział też funkcję pozwalającą udostępniać plik multimedialny kilku innym użytkownikom w tym samym czasie.

One UI 2

One UI 2 (źródło: Samsung Developers)

Samsung nie podał daty udostępnienia One UI 2 dla swoich urządzeń – padła jedynie informacja, że stanie się to w ciągu najbliższych miesięcy. Jako pierwsze aktualizację powinny dostać smartfony z serii Galaxy S10 i Galaxy Note 10, bowiem beta testy nowego oprogramowania dla nich już się rozpoczęły.

Źródło: Samsung Developers, Samsung

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona