Samsung Galaxy Note 10 Lite będzie smartfonem dla… fanów selfie

Z coraz większą niecierpliwością oczekuję oficjalnej premiery Galaxy Note 10 Lite, ponieważ mocno zastanawiam się, do jakiej grupy użytkowników Samsung będzie kierował ten smartfon. Dość nieoczekiwanie okazuje się bowiem, że może on trafić w gusta tych, którzy lubią robić… selfie.

Reklama

Smartfon sukcesywnie zdradza kolejne szczegóły na swój temat. I chociaż nie zapowiada się na flagowca z krwi i kości, to i tak ulokuje się na granicy wyższej średniej i topowej półki. Galaxy Note 10 Lite będzie drugim nieflagowym modelem z serii Galaxy Note i jednocześnie pierwszym od niemal sześciu lat, bowiem do tej pory jedyny, średniopółkowy Galaxy Note 3 Neo zadebiutował w styczniu 2014 roku.

Reklama

Samsung Galaxy Note 10 Lite – specyfikacja

Niedawno dowiedzieliśmy się bardzo istotnej rzeczy o Galaxy Note 10 Lite, a mianowicie, że zostanie on wyposażony w procesor Exynos 9810, który był topowym SoC Samsunga na 2018 rok – zostały w niego uzbrojone Galaxy S9, Galaxy S9+ i Galaxy Note 9. Niektórzy być może będą narzekać, że Koreańczycy mogli pokusić się o wpakowanie nowszego układu, ale taki zabieg z pewnością pozytywnie wpłynie na cenę końcową nowego Notatnika. Trzeba też pamiętać, że nie ma to być kolejny flagowiec, więc zastosowanie najnowszego SoC nie jest konieczne. A zeszłoroczny Exynos z najwyższej półki i tak zapewni ponadprzeciętną wydajność.

O „średniopółkowości” Galaxy Note 10 Lite świadczyć będzie także obecność 6 GB RAM i 128 GB pamięci wbudowanej, podczas gdy podstawowe konfiguracje smartfonów z serii Galaxy Note 10 mają na pokładach 8 GB RAM i 256 GB przestrzeń na pliki użytkownika. Wciąż nie wiadomo natomiast, w jaki ekran zostanie wyposażony nowy Notatnik – logika podpowiadałaby obustronnie zakrzywiony z okrągłym otworem na aparat do selfie i rozmów wideo w górnej części, ale być może Samsung zdecyduje się na płaski, aby ograniczyć koszty produkcji tego modelu.

A skoro już wspomniałem o aparacie przednim, to według najnowszych doniesień będzie miał on rozdzielczość aż 32 Mpix, co z pewnością zainteresuje osoby, które lubią robić sobie autoportrety. Informacja ta jest zaskakująca, ponieważ smartfony z serii Galaxy Note 10 mają „tylko” 10 Mpix kamerki na przodzie. Jednocześnie pojawiła się też informacja, że w aparacie głównym na tyle do dyspozycji użytkowników oddane zostanie 12 Mpix „oczko” z obiektywem szerokokątnym. Nie wiemy natomiast, z ilu aparatów ma się składać moduł na panelu tylnym, ale prawdopodobnie można się spodziewać przynajmniej trzech.

Przy okazji warto również dodać, że Galaxy Note 10 Lite od razu po wyjęciu z pudełka ma pracować pod kontrolą systemu Android 10 z interfejsem One UI 2.0.

Samsung Galaxy Note 10 Lite – premiera

Wylew przecieków na temat nowego Notatnika nie jest przypadkowy, bowiem smartfon ma zadebiutować już w tym miesiącu. Dokładna data premiery nie jest jednak znana, ale premiera jest tylko kwestią czasu. Wszystko wskazuje też na to, że Samsung Galaxy Note 10 Lite trafi do Europy jako Galaxy A91 (i właśnie z tego powodu istnieje możliwość zastosowania płaskiego ekranu, gdyż do tej pory żaden model z serii Galaxy A nie miał obustronnie zakrzywionego, w końcu to cecha wyróżniająca flagowce południowokoreańskiego producenta).

Źródło: DroidShout