smartfon Samsung Galaxy S11
Samsung Galaxy S11 (fot. @OnLeaks @91Mobiles)

Tak będzie wyglądać Samsung Galaxy S11!

Samsungu Galaxy S11 mówi się od wielu miesięcy. Co jakiś czas w sieci pojawiały się kolejne szczegóły na temat jego specyfikacji, ale dziś, po raz pierwszy, możemy zobaczyć, jak będzie wyglądać przyszłoroczny flagowiec Samsunga!

Tak będzie wyglądać Samsung Galaxy S11!

Do tej pory pewne wydawało się tylko jedno, a mianowicie, że Galaxy S11 zostanie wyposażony w obustronnie zakrzywiony wyświetlacz, ponieważ od kilku lat to standard w przypadku smartfonów Samsunga. W przeszłości pojawiły się też informacje, że Koreańczycy zrezygnują z wycinania otworów w prawych górnych rogach ekranach i pójdą drogą, która rozpoczęła się wraz z Galaxy Note 10. Jak wynika z załączonych w tym artykule renderów, tak właśnie będzie. Mało tego – podobne rozwiązanie pojawi się też w średniopółkowych Galaxy A51 i Galaxy A71.

Reklama

Samsung Galaxy S11 ma mieć ekran o przekątnej 6,7 cala, czyli aż o 0,6 cala większy niż Galaxy S10. Źródło dodaje, że wyświetlacz będzie miał mniejsze zakrzywienie niż panel w bezpośrednim poprzedniku. Jednocześnie ramki nad i pod nim wydają się jeszcze węższe. Z panelem ponownie zostanie zintegrowany (najpewniej ultradźwiękowy) czytnik linii papilarnych. Nieoficjalnie mówi się także o odświeżaniu obrazu z częstotliwością nawet 120 Hz.

W lewym górnym rogu panelu tylnego Samsunga Galaxy S11 widać natomiast prostokątną wysepkę z aparatami, diodą doświetlającą i zestawem czujników przydatnych podczas robienia zdjęć. Wszystko wskazuje na to, że będzie to standard w przyszłorocznych smartfonach tej marki, gdyż podobnie moduły mają wyglądać w przypadku Galaxy A51 i Galaxy A71. Dokładna specyfikacja aparatów nie jest znana, ale spodziewamy się m.in. sensora o rozdzielczości 108 Mpix i teleobiektywu z 5x zoomem optycznym. Nie powinno też zabraknąć „oczka” z obiektywem szerokokątnym, a także sensora ToF (Time-of-Flight).

Z renderów Samsunga Galaxy S11 wynika też, że smartfon zaoferuje port USB-C, ale 3,5 mm złącza słuchawkowego już nie. Według serwisu źródłowego, całość ma mieć wymiary 161,9×73,7×7,8 mm. Dla porównania, Galaxy S10 mierzy 149,9×70,4×7,8 mm, a Galaxy S10+ 157,6×74,1×7,8 mm. Przyszłoroczny model będzie więc zauważalnie większy.

Polecamy również:

Samsung Galaxy S11 mógł mieć ekran jak Huawei Mate 30 Pro

Źródło: @OnLeaks, 91mobiles