smartfon realme 9 Pro+ obudowa, która zmienia kolor
fot. Vikash Jyoti

Zobacz, jak ten smartfon realme zmienia kolor – amazing!

Niełatwo jest wyróżnić się, gdy konkuruje się z tak wieloma smartfonami. realme znalazło jednak sposób, aby skutecznie to zrobić – producent ma już w ofercie model, którego obudowa świeci w ciemności, a wkrótce wprowadzi do sprzedaży średniaka, którego obudowa zmienia kolor pod wpływem promieniowania UV.

Zobacz, jak ten smartfon realme zmienia kolor

realme jest jedynym producentem, który tak często wprowadza na rynek tak oryginalnie wyglądające smartfony. Brakłoby nam palców u obu rąk, aby je wszystkie wymienić, choć warto na przykład przypomnieć model z obudową, której projektant inspirował się… cebulą.

Już w najbliższą środę, 16 lutego 2022 roku, m.in. na polskim rynku zadebiutuje realme 9 Pro+, który zapowiada się jeszcze ciekawiej niż byliśmy sobie w stanie wyobrazić. Już na początku miesiąca producent zapowiedział bowiem, że smartfon będzie zmieniał kolor niczym kameleon, ale teraz możemy zobaczyć, jak to wygląda „w realu”.

Vikash Jyoti, Social Media & Content Manager indyjskiego oddziału marki, opublikował na swoim profilu na Twitterze kilka zdjęć, na których widać, jak model 9 Pro+ zmienia kolor. Trzeba przyznać, że robi to wrażenie, bo często takiego zjawiska się nie widuje.

realme 9 Pro+ dzięki obudowie, która zmienia kolor pod wpływem światła słonecznego lub ultrafioletowego, wyróżni się na tle konkurencji oraz innych smartfonów marki, ponieważ do tej pory producent nie zastosował takiej technologii. Podobną możemy natomiast znaleźć w vivo V23 i vivo V23 Pro, aczkolwiek w ich przypadku obudowa zmienia kolor ze złotego na zielono-niebieski.

realme 9 Pro+ przyciągnie jednak uwagę klientów nie tylko zmieniającą kolor obudową, ale także możliwościami fotograficznymi. Producent zapowiedział bowiem, że smartfon będzie w stanie wykonać niemal tak samo dobre zdjęcia jak flagowce za kilka tysięcy złotych (podczas gdy ma kosztować od 1500 do 2000 złotych). Ma to być możliwe dzięki zastosowaniu aparatu z sensorem Sony IMX 766 z optyczną stabilizacją obrazu i autorskiej technologii realme ProLight.

Ponadto specyfikacja realme 9 Pro+ obejmować będzie m.in. wyświetlacz Super AMOLED o przekątnej 6,43 cala i rozdzielczości Full HD+ z funkcją odświeżania obrazu z częstotliwością 90 Hz i ekranowym czytnikiem linii papilarnych, procesor MediaTek Dimensity 920 z modemem 5G, do 8 GB RAM, do 256 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej i akumulator o pojemności 4500 mAh ze wsparciem dla szybkiego ładowania przez port USB-C.

Na pokładzie realme 9 Pro+ znajdą się też jeszcze – oprócz głównego – trzy aparaty: o rozdzielczości 16 Mpix na przodzie oraz 8 Mpix z obiektywem ultraszerokokątnym i 2 Mpix (do zdjęć makro lub pomiaru głębi – tego nie wiemy).

smartfon realme 9 Pro+ smartphone render
źródło: @OnLeaks @Smartprix

Wraz z realme 9 Pro+, na rynku zadebiutuje również model realme 9 Pro z ekranem z funkcją odświeżania obrazu z częstotliwością 120 Hz, aparatem o rozdzielczości 64 Mpix (bez OIS), procesorem Qualcomm Snapdragon 695 z modemem 5G i akumulatorem o pojemności 5000 mAh. Z przekazanych przez producenta informacji wynika, że jego obudowa też będzie zmieniała kolor pod wpływem promieniowania UV.