smartfon OPPO Reno 11F 5G smartphone
OPPO Reno 11F 5G (źródło: Anvin)

Kolejny smartfon OPPO będzie… fantastyczny

Każdy smartfon musi mieć w sobie „to coś”, co przyciągnie klientów i skłoni ich do zakupu danego modelu. Nowy OPPO Reno 11F, który właśnie pojawił się na horyzoncie, ma być… fantastyczny pod wieloma względami.

OPPO będzie twierdziło, że smartfon Reno 11F jest fantastyczny

Producenci wprost uwielbiają używać górnolotnych słów w materiałach promocyjnych swoich urządzeń. Nadchodzący Reno 11F nie będzie wyjątkiem – w materiale szkoleniowym, który wyciekł do sieci, można przeczytać, że sprzedawcy mają zachwalać m.in. fantastyczny ekran, fantastyczne portrety wykonywane tym modelem, jego fantastyczną wydajność oraz fantastyczne funkcje.

„Fantastyczna” specyfikacja kojarzy się jednak raczej z flagowcami, a Reno 11F flagowcem w żadnym wypadku nie będzie. Jego fantastyczny ekran zaoferuje przekątną 6,7 cala i rozdzielczość Full HD+ oraz funkcję odświeżania obrazu z częstotliwością 120 Hz, a także obsługę 10-bitowej głębi koloru i HDR10+. Z kolei fantastyczną wydajność mają zapewnić procesor MediaTek Dimensity 7050 (6 nm) wraz z 8 GB RAM (z możliwością rozszerzenia o 8 GB), 256 GB pamięci wewnętrznej w nowej technologii i akumulator o pojemności 5000 mAh ze wsparciem dla 67 W ładowania przewodowego.

Fantastyczne portrety posiadacze Reno 11F wykonają aparatem przednim z matrycą 32 Mpix (Sony IMX615), podczas gdy na tyle będzie na nich czekać zestaw, składający się z 50 Mpix aparatu głównego (OV64B), 8 Mpix aparatu u z obiektywem ultraszerokokątnym o kącie widzenia 112° (Sony IMX355) i 2 Mpix aparatu do zdjęć makro (OV02B10).

Fantastyczne funkcje zapewni z kolei system operacyjny Android 14 z nakładką ColorOS 14. Ponadto wiemy, że nowy Reno 11F będzie miał 7,54 mm grubości i ważył 178 gramów, a do tego pochwali się certyfikatem IP65. W jego przypadku producent ma też zapewniać o tym, że zachowa on płynność działania przez ponad 4 lata.

Kiedy premiera smartfona OPPO Reno 11F 5G?

Według nieoficjalnych informacji, Reno 11F 5G zadebiutuje w Indonezji 24 lutego 2024 roku i ma być dostępny również w Indiach, aczkolwiek prawdopodobnie pod zmienioną nazwą – jako model z serii F. Na razie nie wiemy, czy trafi też na inne rynki.