smartphone OnePlus 8 Pro
OnePlus 8 Pro (fot. @OnLeaks @91Mobiles)

OnePlus 8 może zadebiutować wcześniej niż się spodziewamy

OnePlus każdego roku wprowadza na rynek stosunkowo niewiele smartfonów (aczkolwiek w 2019 mocno rozszerzył swoją ofertę), dlatego premiera każdego kolejnego cieszy się sporym zainteresowaniem. Okazuje się, że najnowsze modele, OnePlus 8OnePlus 8 Pro, mogą zadebiutować wcześniej niż się spodziewaliśmy.

Reklama

OnePlus nie ma ściśle określonego cyklu wydawniczego, ale modele OnePlus 3 (2016) i OnePlus 5 (2017) zadebiutowały w czerwcu, a OnePlus 6 oraz OnePlus 7 i OnePlus 7 Pro w maju (odpowiednio: 2018 i 2019 roku), dlatego nie spodziewaliśmy się premiery OnePlus 8OnePlus 8 Pro w najbliższym czasie. Najnowsze doniesienia informują jednak, że OnePlus może zaprezentować nowe smartfony już za kilka tygodni.

Reklama

OnePlus 8 i OnePlus 8 Pro – kiedy premiera?

Jak donosi jeden z najlepiej poinformowanych i najbardziej wiarygodnych informatorów z branży, Ishan Agarwal, OnePlus zaprezentuje OnePlus 8OnePlus 8 Pro już pod koniec marca lub na początku kwietnia 2020 roku, czyli kilka tygodni wcześniej niż robił to w dwóch ostatnich latach. Nie wiadomo, skąd wynika ten pośpiech, ale fani marki z pewnością się z tego ucieszą. Kto wie, być może wraz z ww. smartfonami zadebiutuje także OnePlus 8 Lite.

Co ciekawe, już w październiku 2019 roku do sieci wyciekły rendery OnePlus 8OnePlus 8 Pro, a kilka tygodni później, w grudniu, grafiki przedstawiające model z dopiskiem „Lite”. Nie wiemy, czy rzeczywiście tak będzie wyglądała cała trójka, ale na razie nie mamy powodów, aby zakładać inaczej. Jeszcze przed oficjalną premierą powinniśmy się tego dowiedzieć, gdyż producentom niezwykle rzadko udaje się utrzymać nowe produkty w całkowitej tajemnicy do ostatniej chwili.

Specyfikacje techniczne nadchodzących nowości nie są jeszcze znane, ale możemy mieć pewność, że OnePlus 8OnePlus 8 Pro zostaną wyposażone w najnowszy, ośmiordzeniowy (1x 2,84 GHz + 3x 2,4 GHz + 4x 1,8 GHz; 7 nm) procesor Qualcomm Snapdragon 865 z układem graficznym Adreno 650 i dedykowanym (obligatoryjnym) modemem 5G Snapdragon X55. Model z dopiskiem „Pro” z dużym prawdopodobieństwem otrzyma też zaprezentowany w styczniu wyświetlacz OLED o rozdzielczości WQHD+ i częstotliwości odświeżania 120 Hz. Do tego mówi się również o wsparciu dla bezprzewodowego ładowania.

Ishan Agarwal dodaje też, że smartfony mają być dostępne w nowej, zielonej wersji kolorystycznej. Co ciekawe, @OnLeaks twierdził swego czasu, że OnePlus 8OnePlus 8 Pro mogą zadebiutować nawet już na przełomie lutego i marca 2020 roku, ale – jak twierdzi Steve H.McFly – ich premiera została przesunięta przez epidemię koronawirusa 2019-nCoV. Jeśli tak rzeczywiście miało być możliwe, że właśnie dlatego ich rendery wyciekły do sieci już w zeszłym roku.

Źródło: @ishanagarwal24

Reklama