smartfon OnePlus 8
OnePlus 8 (fot. @OnLeaks @CashKaro.com)

Nieźle: już wiemy, jak będzie wyglądał OnePlus 8

Cierpliwie czekamy na europejską premierę OnePlus 7T i debiut OnePlus 7T Pro, a tymczasem w sieci pojawiły się rendery modelu OnePlus 8. Będzie to pierwszy smartfon marki z ekranem z otworem i obsługą bezprzewodowego ładowania.

Reklama

Z przyjemnością patrzę, jak rozwija się OnePlus. Od początku swojego istnienia firma przeszła długą drogę i obecnie pozycji na rynku może jej pozazdrościć niejeden konkurent, bowiem aktualnie jest jednym z pięciu największych producentów smartfonów klasy premium na świecie, a w Indiach nawet największym.

Reklama

Jednocześnie strategia marki ewoluuje – kiedyś wypuszczała jednego flagowca na rok, a od 2016 roku po dwa. Po drodze był jeszcze średniopółkowy OnePlus X, ale można to uznać za „wypadek przy pracy”. W tym, 2019, OnePlus zdecydował się za jednym zamachem wprowadzić na rynek aż dwa modele, OnePlus 7 i OnePlus 7 Pro. Pierwszy z ww. doczekał się już bezpośredniego następcy (zob. OnePlus 7T), natomiast sukcesor drugiego zadebiutuje w przyszły czwartek, 10 października, na konferencji w Londynie.

OnePlus 8

Ogromnym zaskoczeniem jest więc pojawienie się już teraz renderów przyszłorocznego modelu. Na pierwszy rzut oka OnePlus 8 wygląda jak OnePlus 7 Pro, ponieważ też ma potrójny aparat główny, w którym aparaty ułożone są jeden pod drugim, a także obustronnie zakrzywiony wyświetlacz.

smartfon OnePlus 8
OnePlus 8 (fot. @OnLeaks @CashKaro.com)

Po dokładniejszym przyjrzeniu się można natomiast dostrzec, że w lewym górnym rogu ekranu znajduje się okrągły otwór na aparat do selfie i rozmów wideo (skutecznie maskuje go jednak tapeta). Nowością jest również inne wycięcie na głośnik na dolnej krawędzi – w OnePlus 8 jest ono pojedyncze i podłużne, podczas gdy dotychczas wypuszczone modele miały kilka otworów. Na pokładzie jest też USB-C, nie ma zaś – co nie jest niespodzianką – 3,5 mm złącza słuchawkowego.

OnePlus 8 ma zostać wyposażony w ekran o przekątnej ~6,5 cala i mieć wymiary (w przybliżeniu) 160,2×72,9×8,1 mm (lub 160,2×72,9×9,3 mm, gdy weźmiemy pod uwagę wystający ponad bryłę moduł potrójnego aparatu). Model ten będzie też pierwszym smartfonem OnePlusa w historii ze wsparciem dla technologii bezprzewodowego ładowania. Spodziewaliśmy się tego, ponieważ producent w końcu przestał się wykręcać, że rozwiązanie to nie jest tak szybkie, jak ładowanie przewodowe (próbował je zastosować już w OnePlus 7T).

Na razie nie wiadomo, czy na rynku pojawi się także OnePlus 8 Pro, ale można się spodziewać, że tak i wkrótce dowiemy się, jak będzie wyglądał ten model.

Źródło: @OnLeaks, CashKaro.com

  1. Jak to tak ma wyglądać, z dziurą w ekranie, to nie kupię tak samo jak nie kupiłem 7T, 7Pro (za brak ładowania indukcyjnego), Galaxy s10 i im podobnych. Uważam że dziura w ekranie to krok wstecz, a wysuwany aparat to chwilowe rozwiązanie, aczkolwiek bardziej estetyczne i funkcjonalne niż dziura w ekranie. Nie kupiłem za brak bezprzewodowego ładowania, nie kupię za dziurę w ekranie, skoro Oneplus nie chce sprzedać swoich telefonów, to na siłę nie będę zmuszał. Robią krok w przód z wyświetlaczem 2k amoled i 90hz odświeżania i dwa w tył brakiem indukcyjnego ładowania, certyfikatu ipx i jeśli to prawda dziurą w ekranie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama