OnePlus 8 Pro będzie miał otwór w ekranie | Tabletowo.pl

OnePlus 8 Pro może się Wam pod jednym względem bardzo nie spodobać

Dołącz do dyskusji 0

Choć OnePlus powystrzelał się z premier smartfonów na ten rok, wkrótce zaczną być słyszalne głosy dotyczące tego, jak będą wyglądać smartfony, które firma zamierza zaprezentować w roku 2020. Niektóre ze zmian, które spotkamy w OnePlusie 8 Pro mogą nie spodobać się fanom marki.

Nie tak dawno mogliśmy obejrzeć grafiki OnePlusa 8, bazujące na schematach projektowych producenta. OnePlus 8 Pro ma być do niego bardzo podobny, co jest dobre i niedobre jednocześnie.

OnePlus 8 Pro z otworem w ekranie

6,65-calowy wyświetlacz OnePlusa 8 Pro ma mieć otwór w jednym z rogów. Wygląda to trochę na krok wstecz względem OnePlusa 7T Pro, który nie ma żadnego notcha ani dziury w ekranie, a przednia kamerka wysuwa się z górnej krawędzi obudowy. Esteci już głośno krytykują takie rozwiązanie, sugerując, że w ten sposób nowy OnePlus za bardzo upodobni się do flagowych smartfonów Samsunga.

Trudno stwierdzić, co stoi za taką decyzją projektową OnePlusa. Być może mechanizm wysuwania przedniego aparatu jest zbyt wolny, by polegać na nim przy rozpoznawaniu twarzy użytkownika. Inną opcją jest możliwość celowania firmy w obudowę odporną na zachlapania. Konkretna klasa wodoodporności byłaby w OnePlusie nowością.

Spoglądając na tył urządzenia, spodziewamy się ujrzeć czujnik 3D ToF, który precyzyjniej obliczałby odległość od obiektów, co przydaje się w obrazowaniu 3D czy zabawach z rozszerzoną rzeczywistością. Sugeruje to też, że OnePlus 8 Pro może dysponować ulepszonymi zdjęciami portretowymi.

W obudowie mierzącej 165,3 x 74,4 x 8,8 mm brakuje też jednej ważnej rzeczy – portu słuchawkowego. Tego jednak nie było już w OnePlusie 7T Pro, więc trudno się spodziewać, żeby producent nagle poszedł po rozum do głowy. Specyfikacja OnePlusa 8 Pro jeszcze przez jakiś czas pozostanie niejasna, więc na razie trzeba nacieszyć oczy dostępnymi grafikami.

Nieźle: już wiemy, jak będzie wyglądał OnePlus 8

źródło i zdjęcie tytułowe: 91mobiles dzięki Android Authority

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona