smartphone OnePlus 8 Pro
OnePlus 8 Pro (fot. @OnLeaks @91Mobiles)

OnePlus 8 Pro w końcu z funkcją, na którą czekamy

Smartfony OnePlus są kierowane do wymagających użytkowników, jednak nie oferują wszystkiego, czego można by oczekiwać od urządzeń tej klasy. Jednym z wielkich nieobecnych jest obsługa bezprzewodowego ładowania. Producent w końcu może zmienić swoje podejście do tej kwestii.

Reklama

Bateria to najczęściej najsłabsze ogniwo w smartfonie. Mimo że inteligentne telefony nieustannie rosną i teoretycznie można w nich zastosować akumulatory o większych pojemnościach, to producenci niespecjalnie się do tego kwapią. Wyjątków jest niewiele (jak Xiaomi Mi Note 10) – firmy częściej decydują się na maksymalne odchudzenie urządzenia, aby prezentowało się okazale i było smukłe.

Reklama

Niestety, nie zapowiada się na to, że powszechnie stosowane baterie litowo-jonowe zostaną zastąpione w najbliższej przyszłości przez wydajniejsze akumulatory, nawet jeśli naukowcy na całym świecie nad tym pracują. Jedynym wyjściem z tej sytuacji jest więc technologia szybkiego ładowania, która znacząco skraca proces ładowania. Rozwiązanie to staje się coraz powszechniejsze, także w smartfonach ze średniej półki (aczkolwiek i tak w tej kwestii przodują głównie flagowce).

Jeszcze do niedawna ultra szybkie ładowanie było zarezerwowane dla ładowania przewodowego, lecz powoli staje się możliwe także przy wykorzystaniu indukcji. Przykładem jest tutaj Mi Charge Turbo od Xiaomi i Wireless VOOC Flash Charge od Oppo – w obu technologiach może osiągnąć moc nawet 30 W, jednak Xiaomi jakimś sposobem udało się osiągnąć wyższą wydajność (4000 mAh w 69 minut vs 80 minut).

OnePlus 8 Pro ze wsparciem dla ładowania bezprzewodowego

OnePlus właściwie od samego początku był zdania, że ładowanie przewodowe jest lepsze, bo jest szybsze i wygodniejsze (w drugim przypadku chodziło o to, że w trakcie ładowania smartfon nie musi leżeć na ładowarce i użytkownik może swobodnie z niego korzystać). Fani marki coraz głośniej domagają się jednak tej funkcji i wygląda na to, że producent w końcu zdecyduje się ją zaimplementować.

Max J. a.k.a. @Samsung_News_ opublikował na swoim profilu w serwisie Twitter załączoną poniżej grafikę, która sugeruje, że OnePlus 8 Pro zaoferuje wsparcie dla ładowania bezprzewodowego. Co prawda wykorzystał tu materiał przygotowany przez Samsunga, ale jednocześnie go zmodyfikował w taki sposób, że przywołuje jednoznaczne skojarzenia – spójrzcie w lewy górny róg smartfona, a potem na render na samej górze tego artykułu. Podobne, prawda? Sugestywny jest też podpis „Charge like a pro”, który może odnosić się do rynkowej nazwy urządzenia.

https://twitter.com/Samsung_News_/status/1219721409003474945

Oczywiście nadal nie jest to potwierdzona informacja, ale taki scenariusz wydaje się prawdopodobny. Po premierze OnePlusa 7T producent przyznał bowiem, że planował zaimplementować wsparcie dla ładowania indukcyjnego w tym modelu, lecz na przeszkodzie stanęły problemy z przegrzewaniem się urządzenia. Być może Chińczykom w końcu udało się je przezwyciężyć i użytkownicy przestaną narzekać na brak tej funkcji w topowym smartfonie tej marki.

Tak będzie wyglądał OnePlus 8 Pro

OnePlus 8 Pro może się Wam pod jednym względem bardzo nie spodobać

Źródło: @Samsung_News_ via PhoneArena