galaxy flip 3
Samsung Galaxy Z Flip 3 i Galaxy Z Fold 3

Samsung Galaxy Z Fold 4 może zadebiutować w dwóch różnych wersjach

Niewykluczone, że Samsung Galaxy Z Fold 4 zadowoli dwie grupy potencjalnych klientów – zarówno tych potrzebujących rysika S Pen zawsze przy sobie, jak i miłośników smuklejszych konstrukcji. Właśnie poznaliśmy ciekawe informacje na temat nowego składaka z Korei.

Rysik w Samsungu Galaxy Z Fold 4

Na wstępie warto wspomnieć, że Galaxy Z Fold 3 jest pierwszym przedstawicielem składanych smartfonów Samsunga, który wspiera rysik S Pen, aczkolwiek tylko nowsze generacje tego akcesorium. Niestety, ale osoby chcące wykorzystać potencjał opcjonalnej metody obsługi muszą dokupić rysik – nie jest on sprzedawany wraz z Foldem 3.

Południowokoreański producent ma jednak zmienić podejście wraz z premierą następcy. Samsung Galaxy Z Fold 4 ma bowiem zostać wyposażony w gniazdo na rysik S Pen, a więc nie tylko nie będzie konieczności dokupienia oddzielnego akcesorium, ale również będziemy mogli mieć rysik zawsze przy sobie.

Powyższe rewelacje potwierdzają doniesienia Mukula Sharma. Samsung podobno rozpoczął seryjną produkcję S Pena, który będzie przeznaczony dla Galaxy Z Fold 4. Nowy rysik ma być smuklejszy, co pozwoli zastosować dedykowane gniazdo bez dużych zmian w rozmiarach obudowy.

składany smartfon Samsung Galaxy Z Fold 3 foldable smartphone
Samsung Galaxy Z Fold 3 (fot. Tabletowo.pl)

Jednak bez rysika?

Nie wszystkie jednak źródła twierdzą, że nowy składak Samsunga będzie posiadał gniazdo na rysik. Według Ice Universe, który ma już spore doświadczenie w ujawnianiu planów różnych producentów smartfonów, Galaxy Z Fold 4 pojawi się bez wbudowanego gniazda.

Koreańczycy mieli zmienić wcześniejsze plany, aby finalnie otrzymać smuklejszy i mniejszy smartfon. Oczywiście pozbycie się gniazda nie oznacza, że zniknie obsługa rysika S Pen. Wciąż ma być on wspierany, ale podobnie jak w przypadku Folda 3, użytkownik będzie musiał dokupić oddzielne akcesorium.

Obie informacje mogą być prawdziwe

To w końcu Samsung Galaxy Z Fold 4 będzie posiadał wbudowane gniazdo na rysik S Pen? Poprawną odpowiedzią może okazać się stwierdzenie, że „tak, będzie posiadał” oraz „nie, rysik trzeba będzie dokupić oddzielnie”, co już postaram się wyjaśnić.

Niewykluczone, że nowy składak zadebiutuje w dwóch różnych wersjach. Pierwsza będzie przeznaczona dla użytkowników, którzy nie wyobrażają sobie obsługi bez rysika S Pen. Na jej pokładzie znajdzie się dedykowane gniazdo dla S Pena. Z kolei drugi wariant nie będzie posiadał gniazda, ale w zamian zaoferuje smuklejszą i mniejszą obudowę, a także będzie sprzedawany w niższej cenie.

Samsung Galaxy Z Fold 3 (fot. Andrzej Libiszewski, Tabletowo.pl)

Wspomniany wyżej scenariusz wydaje się jak najbardziej prawdopodobny. Tym bardziej, że takie podejście powinno przełożyć się na dotarcie do szerszej grupy potencjalnych klientów.

Należy jeszcze dodać, że Samsung Galaxy Z Fold 4 ma otrzymać nowy mechanizm zawiasów, zestaw aparatów zbliżony do Galaxy S22 Ultra, a także nieco większy akumulator. Ponadto mówi się, że producent ma zrezygnować z literki „Z” w nazwie, która może kojarzyć się z wojną na Ukrainie.