Samsungi Galaxy S22 otrzymują Androida 14 z One UI 6

Niedawno Samsung opublikował harmonogram udostępniania systemu Android 14 z nową wersją swojej nakładki One UI 6. I tak, jak się spodziewaliśmy… nie dotrzymał terminów. Właściciele smartfonów z serii Galaxy S22 nie muszą jednak już dłużej czekać na aktualizację – mogą od dziś ją pobierać.

Samsung udostępnia system Android 14 smartfonom z serii Galaxy S22

Jako pierwsze aktualizację do Androida 14 z One UI 6 otrzymały Galaxy S23, Galaxy S23+ i Galaxy S23 Ultra – 30 października 2023 roku. Dziś, trzy tygodnie później, najnowszą wersję oprogramowania dostają również Galaxy S22, Galaxy S22+ i Galaxy S22 Ultra. Jeśli zatem posiadacie któregoś zeszłorocznego flagowca, sprawdźcie, czy już na Was nie czeka.

seria Samsung Galaxy S22 series fot. Tabletowo.pl
fot. Tabletowo.pl

Wasz smartfon Samsung sam powinien zakomunikować Wam, że jest dostępna aktualizacja do Androida 14 z One UI 6. Jeśli jeszcze tego nie zrobił, możecie wywołać ją ręcznie w Ustawieniach urządzenia. Może się jednak zdarzyć, że mimo to nie będziecie mogli jej pobrać i zainstalować – w takim przypadku musicie uzbroić się w cierpliwość.

Dodamy również, że informację o dostępności aktualizacji do Androida 14 i One UI 6 otrzymaliśmy od naszego Czytelnika Błażeja, który posiada model Samsung Galaxy S22 Ultra bez oprogramowania operatora. Czasami smartfony z dystrybucji operatorskiej muszą poczekać na nowy system nieco dłużej, aczkolwiek nie jest tak w każdym przypadku.

Jeśli Wasz Samsung nie dostał jeszcze nowego Androida i One UI możecie dopytać Waszego operatora o termin udostępnienia aktualizacji, aczkolwiek z doświadczenia wiemy, że niekoniecznie musicie otrzymać satysfakcjonującą odpowiedź i wówczas pozostaje Wam już tylko cierpliwe oczekiwanie, aż przyjdzie kolej na Wasz smartfon.

Pełny wykaz zmian i nowości, jakie przynosi Android 14 z One UI 6

Poniżej możecie zobaczyć zrzut ekranu z pełnym wykazem zmian i nowości, które zawiera aktualizacja do Androida 14 z One UI 6 (na smartfonie Galaxy S22 Ultra). Screenshot przesłał nam nasz wierny Czytelnik Błażej – dzięki Ci!

Samsung Galaxy S22 Ultra Android 14 One UI 6 aktualizacja Polska
fot. Błażej Sz.