Samsung Galaxy Windows 10
źródło: Samsung

Samsung wzniósł integrację z Windows 10 na wyższy poziom

Apple, jako producent oprogramowania zarówno do iPhone’ów, jak i Maców oraz MacBooków, zapewnia współpracę między nimi na poziomie, o jakim użytkownicy smartfonów z Androidem i komputerów z Windows 10 mogą jedynie pomarzyć. Samsungowi udało się jednak wznieść kwestię integracji na wyższy poziom.

Microsoft od pewnego czasu stara się ułatwić życie użytkownikom smartfonów z Androidem i komputerów z systemem Windows 10. Dzięki aplikacji Twój telefon można je ze sobą połączyć, jednak rozwiązanie to jest bardzo ograniczone, a na dodatek jakość jego działania nierzadko pozostawia wiele do życzenia.

Smartfony Samsunga zapewnią lepszą integrację z systemem Windows 10 niż konkurencyjnych marek

Południowokoreański producent już od zeszłego roku wprowadza rozwiązania, pozwalające na lepszą współpracę jego smartfonów z komputerami z Windows 10. Wraz z flagowcami z serii Galaxy Note 10 zadebiutowała funkcja Link to Windows, którą Samsung sukcesywnie rozbudowuje i udostępnia innym urządzeniom ze swojego portfolio.

Dziś, przy okazji premiery smartfonów z serii Galaxy Note 20, Koreańczycy zapowiedzieli garść nowych funkcji, pozwalających na jeszcze ściślejszą współpracę ich urządzeń z Androidem z komputerami z systemem Microsoftu.

Najciekawszą z nich jest możliwość korzystania z aplikacji zainstalowanych na smartfonie bezpośrednio na komputerze. Po sparowaniu urządzeń (muszą one być podłączone do tej samej sieci WiFi), użytkownicy będą mogli uruchomić na swoim PeCecie programy w oknach (również więcej niż jeden) i z nich normalnie skorzystać, a do tego przypiąć je do menu Start i Paska zadań, aby mieć do nich szybki dostęp.

Samsung Windows 10 integracja współpraca aplikacje Android
Użytkownicy smartfonów Samsunga będą mogli korzystać z aplikacji na Androida na komputerze z Windows 10 (źródło: Samsung)

Samsung zastrzega jednak, że niektóre aplikacje mogą odmówić wyświetlania zawartości na innym ekranie (tj. komputera) lub wymagać dotyki obsługowej (wówczas przyda się PeCet z ekranem dotykowym).

To jednak nie wszystko, co południowokoreański producent przygotował dla użytkowników swoich smartfonów. W codziennym życiu może im się przydać również synchronizacja zdjęć z galerii z usługą OneDrive, a także Przypomnień z Microsoft Outlook, To Do i Teams oraz notatek w Samsung Notes z Microsoft OneNote i Outlook.

Ponadto użytkownicy będą mogli też korzystać na swoich smartfonach z usługi Xbox Games Pass. Samsung informuje jednak, że funkcje te zostaną udostępnione w późniejszym terminie, ale jeszcze w 2020 roku.

https://youtu.be/tMysMmzo8gk