xCloud Polska

Polacy jako jedni z pierwszych dostaną dostęp do xCloud i zagrają w ponad 100 gier!

Polska nie miała do tej pory szczęścia w testowaniu nowych usług. Często przychodziło nam sprawdzać je dużo później niż reszcie świata. Coś jednak się zmieniło, a najlepszym tego przykładem jest to, że xCloud zmierza do Polski!

Reklama

Polska na liście krajów, które jako pierwsze dostaną dostęp do usługi xCloud

Czym jest ta usługa? Cóż, w dużym skrócie, pozwoli ona na to, że na swoich urządzeniach z Androidem będziecie mogli zagrać – gdziekolwiek – w gry z abonamentu Game Pass! Czy to nie brzmi cudownie?

Czeka Cię długa podróż pociągiem? W samolocie nie możesz wytrzymać z nudów? Wyciągasz smartfon bądź tablet, który działa na Androidzie i… grasz, w co tylko zechcesz, oczywiście o ile gra jest dostępna w Game Passie. Musisz szybko wyjść z domu? Wyłącz konsolę bez zastanowienia, bowiem w drodze do celu możesz kontynuować rozgrywkę, choć oczywiście nie polecam robić tego za kółkiem.

Reklama
Microsoft xCloud

Nasz kraj znalazł się wśród 22 innych państw, które jako pierwsze będą mogły korzystać z tej niesamowitej usługi. Pozostałe kraje to m.in. Stany Zjednoczone, Niemcy i Włochy.

Do tej pory istniały co prawda usługi, które pozwalały grać w chmurze, jak na przykład Remote Play na PlayStation, jednak wymagały przy tym włączonej konsoli i samej gry zainstalowanej na dysku. xCloud robi to inaczej – Wasza konsola (albo komputer, bo Game Pass jest dostępny także na PC) może odpoczywać, a Wy i tak możecie cieszyć się ulubionymi tytułami.

Ulubione gry w podróży

Usługa xCloud opiera się na strumieniowaniu gier bezpośrednio z serwerów Microsoftu, więc na dobrą sprawę nie musicie nawet posiadać konsoli. Do gry na przenośnych urządzeniach z Androidem wystarczy aktywny abonament Game Pass Ultimate. Możecie więc zapoznać się z całym portfolio, które oferuje GP, mając do dyspozycji jedynie smartfon.

Jeszcze mało Wam zalet? Wyobraźcie sobie, że czekała Was gra ze znajomymi, lecz niestety wezwały obowiązki i jesteście z daleka od konsoli, zatem co tu robić? Cóż, najprościej będzie wyciągnąć smartfon i dołączyć do wspólnej rozgrywki. Tak, xCloud wesprze opcję co-opowej rozgrywki!

Game Pass daje dostęp do ponad stu gier, więc od teraz na nudę w podróży, pracy czy gdziekolwiek indziej będziecie, narzekać nie można. Gears of War 4? Halo 5? Może Forza Horizon? W to wszystko będzie można od 15 września zagrać gdziekolwiek: w metrze, autobusie, u fryzjera czy w poczekalni u lekarza.

Do smartfona czy tabletu można bez problemu podłączyć pada od konsoli, więc ludzie nie potrafiący grać na dotykowym ekranie (jak ja!) mogą przestać martwić się o kwestie sterowania.

Abonament Game Pass kosztuje 55 złotych miesięcznie, aczkolwiek pierwszy miesiąc to koszt zaledwie 4 złotych. Lista gier dostępnych w GP robi wrażenie – znajduje się na niej wiele świetnych tytułów. Jeśli więc sami chcecie się przekonać, jak to jest grać w hity z konsoli gdziekolwiek będziecie, od 15 września 2020 roku możecie to sprawdzić na własnej skórze.