xCloud Polska

Polacy jako jedni z pierwszych dostaną dostęp do xCloud i zagrają w ponad 100 gier!

Polska nie miała do tej pory szczęścia w testowaniu nowych usług. Często przychodziło nam sprawdzać je dużo później niż reszcie świata. Coś jednak się zmieniło, a najlepszym tego przykładem jest to, że xCloud zmierza do Polski!

Polska na liście krajów, które jako pierwsze dostaną dostęp do usługi xCloud

Czym jest ta usługa? Cóż, w dużym skrócie, pozwoli ona na to, że na swoich urządzeniach z Androidem będziecie mogli zagrać – gdziekolwiek – w gry z abonamentu Game Pass! Czy to nie brzmi cudownie?

Czeka Cię długa podróż pociągiem? W samolocie nie możesz wytrzymać z nudów? Wyciągasz smartfon bądź tablet, który działa na Androidzie i… grasz, w co tylko zechcesz, oczywiście o ile gra jest dostępna w Game Passie. Musisz szybko wyjść z domu? Wyłącz konsolę bez zastanowienia, bowiem w drodze do celu możesz kontynuować rozgrywkę, choć oczywiście nie polecam robić tego za kółkiem.

Microsoft xCloud

Nasz kraj znalazł się wśród 22 innych państw, które jako pierwsze będą mogły korzystać z tej niesamowitej usługi. Pozostałe kraje to m.in. Stany Zjednoczone, Niemcy i Włochy.

Do tej pory istniały co prawda usługi, które pozwalały grać w chmurze, jak na przykład Remote Play na PlayStation, jednak wymagały przy tym włączonej konsoli i samej gry zainstalowanej na dysku. xCloud robi to inaczej – Wasza konsola (albo komputer, bo Game Pass jest dostępny także na PC) może odpoczywać, a Wy i tak możecie cieszyć się ulubionymi tytułami.

Ulubione gry w podróży

Usługa xCloud opiera się na strumieniowaniu gier bezpośrednio z serwerów Microsoftu, więc na dobrą sprawę nie musicie nawet posiadać konsoli. Do gry na przenośnych urządzeniach z Androidem wystarczy aktywny abonament Game Pass Ultimate. Możecie więc zapoznać się z całym portfolio, które oferuje GP, mając do dyspozycji jedynie smartfon.

Jeszcze mało Wam zalet? Wyobraźcie sobie, że czekała Was gra ze znajomymi, lecz niestety wezwały obowiązki i jesteście z daleka od konsoli, zatem co tu robić? Cóż, najprościej będzie wyciągnąć smartfon i dołączyć do wspólnej rozgrywki. Tak, xCloud wesprze opcję co-opowej rozgrywki!

Game Pass daje dostęp do ponad stu gier, więc od teraz na nudę w podróży, pracy czy gdziekolwiek indziej będziecie, narzekać nie można. Gears of War 4? Halo 5? Może Forza Horizon? W to wszystko będzie można od 15 września zagrać gdziekolwiek: w metrze, autobusie, u fryzjera czy w poczekalni u lekarza.

Do smartfona czy tabletu można bez problemu podłączyć pada od konsoli, więc ludzie nie potrafiący grać na dotykowym ekranie (jak ja!) mogą przestać martwić się o kwestie sterowania.

Abonament Game Pass kosztuje 55 złotych miesięcznie, aczkolwiek pierwszy miesiąc to koszt zaledwie 4 złotych. Lista gier dostępnych w GP robi wrażenie – znajduje się na niej wiele świetnych tytułów. Jeśli więc sami chcecie się przekonać, jak to jest grać w hity z konsoli gdziekolwiek będziecie, od 15 września 2020 roku możecie to sprawdzić na własnej skórze.