Jeszcze lepsza współpraca między aplikacją Twój Telefon na Windows 10 a smartfonami Samsunga

Aplikacja Twój Telefon to świetne narzędzie, które pozwala na zwiększenie produktywności osobom pracującym przy komputerze i chcącym korzystać z telefonu bez odrywania wzroku od monitora. Nowa aktualizacja programu umożliwia jeszcze lepszą współpracę między tym programem a smartfonami Samsung Galaxy.

Reklama

Program Twój telefon ma dwa oblicza. Pierwsze jest znane większości użytkowników Windowsa 10 oraz smartfonów z Androidem. Po zainstalowaniu apki Twój telefon na telefonie i wstępnej konfiguracji, można z poziomu komputera przeglądać zdjęcia z urządzenia mobilnego, szybko kopiować je na komputer, odczytywać i odpowiadać na wiadomości SMS oraz odbierać powiadomienia, ukazujące się na smartfonie.

(fot. @bojorchess)

Drugie oblicze programu Twój telefon ujawnia się, gdy mamy smartfon Samsunga z aplikacją Link to Windows. Taki duet otwiera przed użytkownikiem dodatkowe funkcje, niedostępne dla właścicieli innych telefonów na Androidzie. Mogą oni na przykład przesyłać obraz aktualnie wyświetlany na urządzeniu Galaxy wprost na monitor komputera. Teraz dodawane są kolejne, bardzo przydatne opcje.

Reklama

Kopiuj pliki metodą „przeciągnij i upuść”

Twój telefon umożliwia kopiowanie zdjęć z telefonu tylko w jedną stronę. Żadnego pliku nie załadujemy za pośrednictwem tego programu na telefon. Chyba że naszym smartfonem jest Samsung.

Aktualizacja aplikacji Twój telefon wprowadza kilka bardzo fajnych rzeczy. Od teraz można przesyłać dowolne pliki (byle nie foldery) o wielkości do 512 MB metodą „przeciągnij i upuść” – i działa to w dwie strony. W ten sposób skopiujemy nawet do 100 plików jednocześnie. Żeby nowa opcja zadziałała, zarówno komputer jak i smartfon muszą być podłączone do tej samej sieci Wi-Fi, a w telefonie wymagana jest aplikacja Link to Windows w wersji 1.5 lub wyższej.

Apka Link to Windows dostępna jest dla większości flagowych i średniopółkowych smartfonów Samsunga. Ich pełną listę znajdziecie tutaj.

Obecnie wspomniane zmiany są stopniowo wprowadzane na kolejne modele smartfonów Samsung GalaxyW ciągu kilku tygodni powinna trafić na wszystkie uprawnione urządzenia.

Nagle korci mnie, żeby kupić sobie jakiegoś Samsunga…

Funkcja Twój telefon w Windows 10. Sprawdziłem jak działa

źródło: @bojorchess, Microsoft dzięki Android Police

  1. Samsung S10e android 10 one ui 2.1 zaktualizaowana apka w google play lacze do windows oraz aktualizacja na windowsie 10 nadal nie daje opcji przesylania plikow ani obrazow z win do telefonu, dziala jedynie przesylanie zdjec z telefonu do win wiec nadal korzystanie z tego programu jest kiepskie. zdjecia zdjeciami ale co z innymi plikami apk czy cos. Lipa.

    1. Jak w artykule – rollout dopiero się rozpoczął, więc udostepnienie nowych opcji wszystkim modelom może potrwać :)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama