Wybrane funkcje z Galaxy Note 10 trafią wkrótce do serii Galaxy S10

Oprogramowanie, które Samsung instaluje w smartfonach z serii Galaxy Note 10, zawiera kilka znaczących usprawnień względem tego dostępnego we flagowcach z linii Galaxy S10. Począwszy od 23 września 2019 roku, wybrane nowości trafią również do zaprezentowanych nieco wcześniej high-endów.

W komunikacie prasowym Samsunga znalazła się informacja o rozpoczęciu aktualizacji oprogramowania urządzeń z serii Galaxy S10, wdrażającej, poza standardowymi usprawnieniami i poprawkami bezpieczeństwa, niektóre funkcjonalności dostępne do tej pory wyłącznie w Galaxy Note 10. Mowa przede wszystkim o funkcji Link to Windows,  edytorze wideo, usprawnieniach trybu nocnego czy AR Doodle.

Reklama

Najważniejszą z wprowadzonych nowości jest funkcja Link to Windows a także obsługa trybu Samsung DeX na komputerach PC i Mac. Ta pierwsza umożliwia głębszą integrację między smartfonem z Androidem a systemem Microsoftu, dzięki czemu te współpracują znacznie sprawniej niż ma to miejsce w przypadku konkurencyjnych smartfonów. Dzięki drugiej możliwe jest zaś uruchomienie oprogramowania Samsung DeX na dowolnym komputerze z zainstalowanym systemem Windows lub macOS. Do jego uruchomienia wystarczy zainstalowanie odpowiedniej aplikacji ze strony Samsunga oraz podłączenie parowanego urządzenia przy pomocy kabla.

Kolejnym ważnym usprawnieniem jest ulepszony tryb nocny, który pozwala uzyskać jeszcze lepsze efekty podczas robienia zdjęć w trudnych warunkach oświetleniowych niż miało to miejsce z wykorzystaniem poprzedniej wersji oprogramowania. Co istotne, od tej pory z trybu nocnego można korzystać również robiąc zdjęcia aparatem do selfie.

Galaktyki z serii S10 otrzymają również, znany z Notatników, edytor wideo, który pozwala, w kilku szybkich krokach, stworzyć efektowny film. Oprogramowanie zostało zaprojektowane w ten sposób, by przede wszystkim tworzyć filmy na potrzeby serwisów społecznościowych, stąd wiele w nim typowo rozrywkowych elementów. Nowy firmware zawiera także nowości wykorzystujące sztuczną inteligencję, takie jak AR Doodle czy wzbogacone tryby nagrywania wideo.

Poza opisanymi zmianami mamy również wiele pomniejszych usprawnień. Wiele z nich dotyczy mało popularnej w Polsce usługi Samsung Pass, w której uproszczono konfigurację i udoskonalono mechanizmy weryfikacji biometrycznej. Nieco bardziej istotna zmiana pojawiła się w aplikacji Wiadomości. Producent deklaruje, że jej delikatny lifting ułatwi obsługę jedną ręką.

Najnowsza wersja oprogramowania powinna w najbliższym czasie pojawić się na następujących smartfonach: Samsung Galaxy S10, Galaxy S10e, Galaxy S10+Galaxy S10 5G.

Polecamy również:

Android 10 beta dla Galaxy S10 i Galaxy Note 10 już na dniach

Źródło: informacja prasowa, Samsung