Aplikacja „Twój telefon” zwiększy limit wyświetlanych zdjęć. Wreszcie!

Aplikacja “Twój telefon” dostępna na desktopy z założenia ma być przyjaznym i potrzebnym łącznikiem naszego smartfona z laptopem czy komputerem stacjonarnym, zwłaszcza podczas pracy. Jedną z jej istotnych zalet jest dostęp z poziomu aplikacji na Windowsie do zdjęć zrobionych telefonem – bez potrzeby zgrywania ich przez kabel czy wrzucania do chmury. Wreszcie ich liczba zostanie znacznie zwiększona.

Dotychczas aplikacja “Twój telefon” wyświetlała maksymalnie 25 zdjęć i zrzutów ekranu wykonanych za pomocą telefonu, dostępnych w tak zwanej rolce aparatu lub folderze ze zrzutami ekranu (zdjęcia z innych folderów nie są brane pod uwagę). Wkrótce ich liczba zostanie zwiększona do, uwaga… 2000 zdjęć.

Już możesz dzwonić ze swojego laptopa jak z telefonu

Uważam ten ruch za świetny i nie ukrywam, że liczę na kolejne potrzebne zmiany w programie. Bo o ile można przeglądać i zapisać wybrane zdjęcia z telefonu bezpośrednio na komputerze, tak nie można ich usuwać z jego poziomu – a tego, jak się domyślam, nie tylko mi brakuje.

 

W tym momencie funkcja dostępna jest jedynie dla użytkowników programu Windows Insider, ale spodziewam się, że niebawem trafi do wszystkich. Aktualnie dostępna wersja “Twój telefon”, oznaczona numerem 1.19122.138.0, jeszcze nie oferuje zwiększonego limitu wyświetlanych zdjęć (jak możecie zobaczyć na poniższym screenie). Nie szukajcie też w Microsoft Store aktualizacji, która by mogła szybko zmienić ten stan rzeczy, bo takowa nie jest jeszcze dostępna.

Na koniec przypomnę jeszcze, że za pomocą aplikacji „Twój telefon” możemy wykonywać i odbierać połączenia telefoniczne za pośrednictwem komputera z Windows 10 (pod warunkiem, że ten wyposażony jest w Bluetooth – to ważne), a także odczytywać SMS-y i odpisywać na nie (tu wspomniany wymóg nie obowiązuje).

Przyznajcie się – korzystacie z Twój telefon? Jeśli tak – czego w tym programie Wam najbardziej brakuje?

źródło: androidcommunity