Samsung Galaxy Note 10 i Galaxy Note 10+

Galaxy Note 10 zaoferuje ekskluzywną integrację rozwiązań firmy Microsoft

Wczoraj późnym wieczorem Samsung zaprezentował Galaxy Note 10 i Galaxy Note 10+. W trakcie konferencji wprowadzającej te urządzenia na rynek całkiem sporo czasu poświęcono kwestii współpracy z firmą Microsoft. Producenci poinformowali, że nowe Notatniki zaoferują ekskluzywną integrację rozwiązań koncernu z Redmond.

Najważniejszą nowością jest wbudowanie rozwiązania o nazwie „Link to Windows” w panel szybkich ustawień, które pozwala wysyłać wiadomości, zarządzać powiadomieniami, synchronizować zdjęcia i klonować ekran smartfona na komputerach z Windows 10. Ostatnia z ww. funkcji wymaga podłączenia obu urządzeń do tej samej sieci Wi-Fi oraz zainstalowania na PeCecie aktualizacji z maja 2019 roku (wersja 1903).

Integracja rozwiązania o nazwie „Link to Windows” znacznie ułatwi właścicielom Galaxy Note 10 i Galaxy Note 10+ życie, jednak nie jest ono całkowitą nowością. Microsoft udostępnił bowiem aplikacje Twój telefon i Pomocnik aplikacji Twój telefon — Łącze do Windows, które wspólnie oferują podobną funkcjonalność, za wyjątkiem klonowania ekranu smartfona na komputerze z Windows 10, ponieważ jest ono dostępne obecnie tylko dla flagowców z serii Galaxy S8 i Galaxy S9.

Aplikacja Twój telefon — Łącze do Windows jest kompatybilna z urządzeniami pracującymi pod kontrolą systemu Android 7.0 Nougat lub nowszej wersji i wymaga zainstalowanego programu Twój telefon oraz aktualizacji z kwietnia 2018 roku na komputerze z Windows 10 (wersja 1803).

Oprócz wbudowania „Link to Windows” w panel szybkich ustawień Galaxy Note 10 i Galaxy Note 10+, Samsung i Microsoft zapowiedzieli również ulepszone działanie programu Outlook (m.in. możliwość podglądu wiadomości po umieszczeniu rysika S Pen nad danym e-mailem, wydarzeniem w kalendarzu czy kontaktem) oraz opcję automatycznej synchronizacji zdjęć i filmów z aplikacji Samsung Gallery z usługami Microsoft OneDrive.

Samsung jednocześnie informuje, że „najpopularniejsze rozwiązania w zakresie produktywności, jakie firma Microsoft opracowała na smartfony, będą bezproblemowo integrowane z urządzeniami i usługami Galaxy”, więc można się spodziewać, że ww. nowości staną się standardem przynajmniej w serii Galaxy Note.

Źródło: informacja prasowa