Revolut RevReview 2022
źródło: Revolut

Jesteś klientem Revolut? Sprawdź swoje RevReview – podsumowanie 2022 roku

Jeszcze kilkanaście dni i o 2022 roku będziemy mówić w czasie przeszłym. Revolutowi jednak już teraz wzięło się na wspominki, a jego klienci za kilka dni będą mogli sprawdzić swoje osobiste podsumowanie 2022 roku.

Revolut podsumowuje 2022 rok

Największym, tegorocznym osiągnięciem brytyjskiego fintechu jest niewątpliwie fakt, że w 2022 roku liczba jego klientów przekroczyła globalnie 25 mln, a w samej Polsce 2 mln – w ciągu pierwszych trzech kwartałów 2022 roku, czyli od początku stycznia do końca września, do grona użytkowników Revoluta dołączyło kolejnych 600 tysięcy osób.

Revolut RevReview 2022
źródło: Revolut

Od początku 2022 roku klienci brytyjskiego fintechu wydali miliardy złotych (nie podano jednak konkretnej kwoty, aczkolwiek miliardy mimo wszystko brzmią imponująco) – najczęściej użytkownicy płacili za codzienne zakupy spożywcze i większe zakupy w supermarketach. Na drugim miejscu znalazły się płatności za hotele i miejsca noclegowe, a na trzecim płatności w restauracjach, barach i kawiarniach.

Kolejne miejsce pod względem liczby transakcji, zaraz za podium, przypadło płatnościom na stacjach benzynowych i stacjach obsługi pojazdów, natomiast na piątym znalazły się opłaty za jedzenie z dowozem do domu. W ostatnim przypadku brytyjski fintech informuje o zmianie, ponieważ po pandemii wydatki na to ostatnie spadły średnio o 14%. Jego klienci więcej zaś zaczęli wydawać na usługi fryzjerskie (+4%) oraz wizyty w restauracjach, barach i kawiarniach (+27%).

Ponadto dowiedzieliśmy się, że użytkownicy Revolut w minionym roku wydali więcej na media, faz, prąd i wodę (o 8% więcej niż rok wcześniej), natomiast mniej na usługi telekomunikacyjne (o 11%). W przypadku tych ostatnich odnotowano spadek niemal we wszystkich grupach wiekowych (18-24 lata o 14%, 25-34 lata o 9%, 35-44 lata o 8%), podczas gdy w tylko jednej zauważono wzrost – 65-74 lata (o 9%).

Revolut podaje również, że latem blisko 600 tys. użytkowników korzystało z jego usług poza granicami Polski – najczęściej we Włoszech, Chorwacji i Hiszpanii oraz Grecji. Średnio klienci brytyjskiego fintechu w 2022 roku realizowali płatności w czterech krajach, a najwięcej wydali w Holandii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Litwie, Włoszech, Hiszpanii i Luksemburgu.

Klienci Revolut jednak nie tylko wydają, ale też oszczędzają i przekazują swoje pieniądze na cele charytatywne. W 2022 roku zwiększyli stan swoich oszczędności w sejfach Vault o 142%, a liczba osób w Polsce, które korzystają z sejfów, wzrosła o 38%. Jeśli zaś chodzi o wsparcie, to użytkownicy przekazali najwięcej pieniędzy dla Polskiego Czerwonego Krzyża (PCK; do tej pory ponad 9 mln złotych od ponad 70 tys. klientów Revolut) i Polskiej Akcji Humanitarnej (PAH).

RevReview 2022

Brytyjski fintech informuje, że w najbliższych dniach (już w ten weekend) w aplikacji pojawi się RevReview, czyli coroczne, indywidualne podsumowanie roku, zawierające analizę wydatków i osobisty profil finansowy. Jeśli chodzi o ten ostatni, to może się okazać, że jesteście na przykład Alchemikiem, bo sprawnie zarabiacie na cashbacku lub Nocną Sową, gdyż najczęściej płacicie w nocy.