revolut aplikacja karta
(fot. Revolut)

Aplikacja Revolut prawie jak Messenger. Takiej funkcji raczej się nie spodziewaliście

Oczywiście prawie robi wielką różnicę i aplikacja Revolut nie zamierza rywalizować z popularnymi komunikatorami, ale właśnie wprowadzona jest do niej funkcja czatów.

Będziemy mogli porozmawiać przez aplikację Revolut

Rynek komunikatorów jest obecnie zdominowany przez aplikacje należące do Facebooka (Meta) – Messenger i WhatsApp. Owszem znajdziemy interesujące alternatywy, które pod pewnymi względami mogą okazać się nawet lepsze – np. Signal czy Telegram. Nic jednak nie zapowiada, aby król miał ustąpić miejsca na tronie.

Zdecydowanie Revolut nie jest jakimkolwiek kandydatem do obalenia pozycji Marka Zuckerberga, a także nie będzie konkurował z innymi popularnymi komunikatorami na rynku, ale okazuje się, że pozwoli na rozmowę pomiędzy klientami usługi.

Warto zaznaczyć, że celem twórców nie było stworzenie pełnoprawnego komunikatora, a raczej zapewnienie narzędzia, które ułatwi komunikację i chociażby przesyłanie środków. Co ciekawe, mimo tego komunikator nie opiera się wyłącznie na wiadomościach tekstowych. Podobnie jak chociażby w Facebook Messengerze możemy wysyłać naklejki i GIF-y.

Revolut funkcja czatów
(fot. Revolut)

Ważne jest bezpieczeństwo

W związku z tym, że według założeń komunikator wbudowany w aplikację Revolut będzie przeznaczony do rozmów o finansach i przesyłania środków, to kluczowym elementem jest zapewnienie wysokiego poziomu prywatności i bezpieczeństwa rozmów. Nie powinno więc dziwić, że wszystkie rozmowy są w pełni szyfrowane.

W celu uzyskania dostępu do opisywanej funkcji, użytkownicy muszą po prostu wejść w sekcję „Przelewy”, wybrać interesujący ich kontakt, a okno czatu otworzy się automatycznie. Teraz pozostaje napisać wiadomość i następnie kliknąć na „niebieską strzałkę”. Odbiorca od razu powinien otrzymać odpowiednie powiadomienie o nowej wiadomości.

Należy dodać, że funkcja czatów w aplikacji Revolut jest opcjonalna. Użytkownik w każdej chwili może z niej zrezygnować w ustawieniach prywatności. Dodatkowo dostępna jest opcja blokowania innych osób, z których nie chcemy rozmawiać.

Nowość jest wprowadzana stopniowo, więc niektórzy muszą jeszcze trochę poczekać. Twórcy zalecają posiadanie aplikacji Revolut w wersji 8.72 lub nowszej, zarówno na urządzeniach z Androidem, jak i iOS.