realme GT będzie smartfonem, którego zapragniesz

Marka realme od samego początku stara się namieszać na rynku i trzeba przyznać, że jej się to całkiem nieźle udaje. Nadchodzący realme GT może aspirować do miana „zabójcy flagowców”, ponieważ zapowiada się niezwykle interesująco. Wymagający użytkownicy powinni się nim zainteresować.

Zapowiedź premiery realme GT

Już w 2020 roku realme zapowiedziało premierę prawdziwie flagowego smartfona. Do tej pory używano jednak nazwy realme Race, ale okazuje się, że nie trafi pod taką na rynek. Zamiast tego, ma się nazywać realme GT i może być spełnieniem marzeń najbardziej wymagających użytkowników. Aż ciśnie się na usta, że ma nawet szansę zostać nowym „zabójcą flagowców”.

realme oficjalnie poinformowało, że zaprezentuje nowy, flagowy model realme GT 5G już 3 marca 2021 roku, czyli za niespełna dwa tygodnie. Smartfon w pierwszej kolejności zadebiutuje w rodzimych dla marki Chinach, ale spodziewamy się, że niedługo później pojawi się także w Europie, w tym w Polsce.

realme GT 5G teaser
źródło: realme Weibo

realme GT może być „zabójcą flagowców”

realme GT będzie flagowcem w prawdziwym tego słowa znaczeniu, ponieważ na jego pokładzie znajdzie się najnowszy, topowy procesor Qualcomm Snapdragon 888 ze zintegrowanym (po raz pierwszy) modemem 5G. Można się zatem spodziewać po nim ultra-wysokiej wydajności we wszystkich scenariuszach, w tym również w wymagających grach. Do tego nie powinno zabraknąć też wydajnego układu chłodzenia, który utrzyma temperatury w ryzach.

Oprócz tego, smartfon zaoferuje również wyświetlacz o przekątnej 6,8 cala z funkcją odświeżania obrazu z częstotliwością aż 160 Hz, czyli rekordowo wysoką. To dodatkowo powinno poprawić wrażenia podczas grania, bowiem to właśnie w takim scenariuszu wysokie odświeżanie daje zauważalne efekty.

Do tego realme GT zostanie wyposażony również w akumulator o pojemności 5000 mAh z obsługą superszybkiego ładowania przewodowego o mocy aż 125 W, a także do 12 GB RAM i do 256 GB pamięci wbudowanej oraz aparat główny o rozdzielczości 64 Mpix. Całość ma pracować pod kontrolą systemu Android 11 z interfejsem realme UI 2.0.

Co ciekawe, niewykluczone, że realme GT będzie dostępny w kilku wersjach, ponieważ mówi się też o smartfonie z ekranem z funkcją odświeżania obrazu z częstotliwością maksymalnie do 120 Hz.

Jak widać, nadchodząca nowość zapowiada się bardzo atrakcyjnie. Cena również nie powinna być wygórowana, zatem smartfon będzie miał szanse stać się „zabójcą flagowców”. My już nie możemy się doczekać oficjalnej premiery.