To może być świetne posunięcie – realme zapowiada dwa flagowce z różnymi procesorami

Ciekawy jestem, jak konsumenci w Polsce wymawiają nazwę marki „realme” – czy tak, jak się ją pisze, czy tak, jak się ją wymawia (tj. „rilmi”). Pojawia się bowiem coraz częściej na ustach klientów, a wkrótce zapewne mocno zainteresują się nią też wymagający użytkownicy, ponieważ właśnie zapowiedziała dwa nowe flagowce z dwoma różnymi procesorami. Dla każdego coś miłego/innego.

Mówiąc szczerze, nie spodziewałem się aż takiej ekspansji marki realme. Oczywiście nie narzekam na to, bo im większy klient ma wybór, tym lepiej dla niego. Tym bardziej, że w wielu przypadkach jest on najbardziej opłacalny, jak realme 7 5G, który jest najtańszym smartfonem z modemem 5G w Polsce.

realme zapowiada dwa flagowce z różnymi procesorami

Producent zdążył już wejść do segmentu high-end, bo wprowadził na rynek modele realme X50 Pro 5G i realme X3 SuperZoom z topowymi procesorami Qualcomm Snapdragon. Marka nie zamierza rezygnować z walki o serca najbardziej wymagających użytkowników – oficjalnie zapowiedziała dziś dwa nowe flagowce.

Co ciekawe, producent postanowił uderzyć z dwóch stron i przygotować propozycje dla różnych grup użytkowników, ale jednocześnie o podobnie wysokich wymaganiach. Poinformował bowiem, że w 2021 roku wprowadzi na rynek zarówno model z procesorem Qualcomm Snapdragon 888 (ma nim być realme Race), jak i z układem MediaTek Dimensity 1200.

Ten ostatni dopiero co zadebiutował, ale można mieć wobec niego wysokie wymagania, ponieważ Tajwańczycy zdecydowali się tu na całkowicie nową (w swoim przypadku) konfigurację rdzeni, tj. 1+3+4, z których najmocniejszy (ARM Cortex-A78) może taktować z częstotliwością nawet 3,0 GHz.

realme X9 Pro
Nowy realme X9 Pro ma mieć grubość niewiele większą niż sześć kart kredytowych (źródło: Madhav FutureX)

Producent nie ujawnił, kiedy planuje wprowadzić na rynek nowe flagowce, ale prawdopodobnie rozłoży w czasie ich premiery. Pojawiły się już informacje, że high-endem z procesorem MediaTek Dimensity 1200 może być realme X9 Pro, którego w niewielkim stopniu pokazał CEO marki w Europie i Indiach. Niewykluczone, że to właśnie od zadebiutuje jako pierwszy, a dopiero później model z układem Qualcomm Snapdragon 888.