Orlen stacja paliw
(fot. PKN Orlen)

Wraca wakacyjna promocja na paliwo na Orlenie. Znamy szczegóły

Kierowcy nieustannie narzekają na wysokie ceny paliwa, ale nie tylko oni, bo mają one wpływ również na ceny produktów w sklepach. Prezes Orlenu, Daniel Obajtek, ogłosił oficjalnie, że w tegoroczne wakacje również będzie można kupić paliwo z rabatem. W jaki sposób i na jakich zasadach?

Promocja na paliwo na stacjach Orlen w 2023 roku

W ramach promocji kierowcy będą mogli zaoszczędzić na każdym litrze 30 groszy. Osoby, posiadające Kartę Dużej Rodziny, która jest wydawana rodzinom 3+, otrzymają jeszcze większy rabat – 40 groszy na każdy litr paliwa.

PKN Orlen
fot. PKN Orlen

Nowa promocja potrwa od 30 czerwca do 31 sierpnia 2023 roku. W jej trakcie będzie można zatankować aż osiem razy po maksymalnie 50 litrów jednorazowo paliwa z rabatem (cztery razy od 30.06 do 31.07 i cztery od 1.08 do 31.08). Łącznie można zatem kupić nawet 400 litrów paliwa z rabatem. W przypadku wlania do baku większej ilości, za nadwyżkę ponad wspomniane przed chwilą 50 litrów klient zapłaci standardową cenę, obowiązującą w danym dniu na stacji benzynowej.

W jaki sposób będzie można skorzystać z wakacyjnej promocji na paliwo na stacjach Orlen?

Rabat na paliwo otrzymają wyłącznie członkowie programu Vitay. Osoby, które korzystają z aplikacji Orlen Vitay, będą musiały wcześniej aktywować kupon rabatowy w programie – zanim okażą do zeskanowania kod QR, ponieważ tylko wtedy zostanie naliczona zniżka. Prościej wygląda sytuacja w przypadku osób, które posługują się zarejestrowaną, plastikową kartą programu lojalnościowego Vitay – wystarczy, że okażą ją przy kasie, ponieważ w tym scenariuszu nie ma obowiązku wcześniejszego aktywowania kuponu rabatowego w aplikacji.

Co jednak ważne: w ramach letniej promocji można otrzymać rabat tylko na paliwa EFECTA lub VERVA – nie obejmuje ona gazu LPG.

Aplikację Orlen Vitay można pobrać na urządzenia z Androidem ze sklepu Google Play oraz z iOS z Apple App Store.

Podobna promocja obowiązywała też w 2022 roku

Wiele osób z pewnością skojarzy, że z analogicznej promocji można było skorzystać również w zeszłym roku – początkowo do 31 sierpnia, ale później przedłużono ją do 15 września 2022 roku. Wtedy jednak liczba tankowań była ograniczona do trzech miesięcznie (w wakacje) i dwóch (we wrześniu). W tym roku klienci mogą kupić paliwo z rabatem na Orlenie nawet osiem razy w ciągu dwóch miesięcy. Daniel Obajtek zdradził, że w 2022 roku klienci wykorzystali kupony rabatowe 16 mln razy.

Zapytaliśmy biuro prasowe Orlen, czy paliwo musi zostać zatankowane do baku pojazdu i czy promocja naliczy się również wtedy, gdy klient skorzysta z Orlen Pay – gdy otrzymamy odpowiedź, zaktualizujemy artykuł.

Przy okazji warto przypomnieć, że swoją promocję na paliwo ogłosił też Circle K – o jej szczegółach piszemy w artykule na Tabletowo.pl.