Posiadacze OnePlusów 6 i 6T mogą już testować Androida 10
fot. OnePlus

Posiadacze OnePlusów 6 i 6T mogą już testować Androida 10

Firma OnePlus w kwestii aktualizacji swoich urządzeń do Androida 10 idzie jak burza. Debiutujące na rynku modele 7T oraz 7T Pro są w niego wyposażone w momencie opuszczenia fabryki. Aktualizacja 7 i 7 Pro została wznowiona kilka dni temu, o czym zresztą pisaliśmy tutaj. Od teraz, z forum internetowego dla użytkowników OnePlus, można pobrać paczki aktualizujące system do Androida 10 w wersji beta.

Aktualizacja do Androida 10, w przypadku OnePlusów, przynosi kilka mniej lub bardziej istotnych zmian. Nakładka Oxygen OS zyskała większe możliwości personalizacji – można, między innymi, skorzystać z jednego z predefiniowanych motywów (jasny, ciemny, kolorowy) zmieniających kształt ikon, dominujący kolor interfejsu czy wiodący kolor dodatków. Można również dowolnie łączyć ze sobą elementy poszczególnych motywów w formie własnej kompozycji. Zmiany w interfejsie objęły również dodanie sterowanie intuicyjnymi gestami, które wymagają jednak dłuższego przyzwyczajenia.

Posiadacze OnePlusów 6 i 6T mogą już testować Androida 10

Poza zmianami wizualnymi dopracowano tryb Game Space, informacje prezentowane na zablokowanym ekranie oraz filtry antyspamowe dla wiadomości SMS.

Zanim podejmiemy decyzję o instalacji najnowszej wersji Androida na naszych smartfonach, należy pamiętać, że udostępnione oprogramowanie wciąż znajduje się w fazie beta, co oznacza, że nie przybrało jeszcze ostatecznego kształtu i wiele funkcjonalności nie działa tak, jak powinno. W oficjalnej informacji znalazła się notatka o następujących błędach:

  • Czujniki, takie jak żyroskop, czujnik światła, zbliżeniowy oraz NFC nie działają bezpośrednio po aktualizacji. Żeby odzyskały sprawność należy kilkukrotnie ponownie uruchomić telefon.
  • Brak możliwości ukrycia notcha.
  • Zużycie baterii nie jest zoptymalizowane.
  • Między klawiaturą a przyciskami nawigacyjnymi pojawia się dodatkowy, irytujący pasek. Można go zlikwidować poprzez zmianę preinstalowanego launchera na dowolny inny.

Dodatkowo część testerów doświadcza następujących problemów:

  • Nie działa Google Pay.
  • Maskowanie numeru MAC może powodować trudności ze stabilnością połączenia przez WiFi. Funkcję można wyłączyć korzystając z menu Prywatność w ustawieniach połączenia.
  • Nie działa galeria, menadżer plików, nie ma możliwości wykonania zrzutu ekranu.

Posiadacze OnePlusów 6 i 6T mogą już testować Androida 10

Podsumowując, instalację wersji beta Androida 10 na OnePlusach szóstej serii rekomendujemy wyłącznie najbardziej zaawansowanym, ciekawskim użytkownikom, którym nie przeszkadzają wymienione wyżej dolegliwości, a którzy nie mogą się doczekać osobistego przetestowania funkcjonalności, jakie przynosi aktualizacja systemu. Wszystkim zainteresowanym, przez instalacją, zalecamy uważną lekturę forum OnePlusa i stosowanie się do wskazówek tam zawartych. Prosimy również o podzielenie się wrażeniami z korzystania z bety w komentarzach.

Źrodło: OnePlus Community przez betanews.com