Rek pod headerem
fot. OnePlus

Posiadacze OnePlusów 6 i 6T mogą już testować Androida 10

Firma OnePlus w kwestii aktualizacji swoich urządzeń do Androida 10 idzie jak burza. Debiutujące na rynku modele 7T oraz 7T Pro są w niego wyposażone w momencie opuszczenia fabryki. Aktualizacja 7 i 7 Pro została wznowiona kilka dni temu, o czym zresztą pisaliśmy tutaj. Od teraz, z forum internetowego dla użytkowników OnePlus, można pobrać paczki aktualizujące system do Androida 10 w wersji beta.

Aktualizacja do Androida 10, w przypadku OnePlusów, przynosi kilka mniej lub bardziej istotnych zmian. Nakładka Oxygen OS zyskała większe możliwości personalizacji – można, między innymi, skorzystać z jednego z predefiniowanych motywów (jasny, ciemny, kolorowy) zmieniających kształt ikon, dominujący kolor interfejsu czy wiodący kolor dodatków. Można również dowolnie łączyć ze sobą elementy poszczególnych motywów w formie własnej kompozycji. Zmiany w interfejsie objęły również dodanie sterowanie intuicyjnymi gestami, które wymagają jednak dłuższego przyzwyczajenia.

Reklama

Poza zmianami wizualnymi dopracowano tryb Game Space, informacje prezentowane na zablokowanym ekranie oraz filtry antyspamowe dla wiadomości SMS.

Zanim podejmiemy decyzję o instalacji najnowszej wersji Androida na naszych smartfonach, należy pamiętać, że udostępnione oprogramowanie wciąż znajduje się w fazie beta, co oznacza, że nie przybrało jeszcze ostatecznego kształtu i wiele funkcjonalności nie działa tak, jak powinno. W oficjalnej informacji znalazła się notatka o następujących błędach:

  • Czujniki, takie jak żyroskop, czujnik światła, zbliżeniowy oraz NFC nie działają bezpośrednio po aktualizacji. Żeby odzyskały sprawność należy kilkukrotnie ponownie uruchomić telefon.
  • Brak możliwości ukrycia notcha.
  • Zużycie baterii nie jest zoptymalizowane.
  • Między klawiaturą a przyciskami nawigacyjnymi pojawia się dodatkowy, irytujący pasek. Można go zlikwidować poprzez zmianę preinstalowanego launchera na dowolny inny.

Dodatkowo część testerów doświadcza następujących problemów:

  • Nie działa Google Pay.
  • Maskowanie numeru MAC może powodować trudności ze stabilnością połączenia przez WiFi. Funkcję można wyłączyć korzystając z menu Prywatność w ustawieniach połączenia.
  • Nie działa galeria, menadżer plików, nie ma możliwości wykonania zrzutu ekranu.

Podsumowując, instalację wersji beta Androida 10 na OnePlusach szóstej serii rekomendujemy wyłącznie najbardziej zaawansowanym, ciekawskim użytkownikom, którym nie przeszkadzają wymienione wyżej dolegliwości, a którzy nie mogą się doczekać osobistego przetestowania funkcjonalności, jakie przynosi aktualizacja systemu. Wszystkim zainteresowanym, przez instalacją, zalecamy uważną lekturę forum OnePlusa i stosowanie się do wskazówek tam zawartych. Prosimy również o podzielenie się wrażeniami z korzystania z bety w komentarzach.

Źrodło: OnePlus Community przez betanews.com