Fot: OnePlus

OnePlus wznawia aktualizację do Androida 10 dla OnePlus 7 i OnePlus 7 Pro

OnePlus ogłosił premierę Androida 10 i OxygenOS 10.0 dla OnePlus 7 i OnePlus 7 Pro niemal miesiąc temu, 19 września 2019 roku, i od razu rozpoczął proces jego udostępniania. Musiał go jednak wstrzymać, bowiem nowe oprogramowanie zawierało błędy. Po ich usunięciu go wznowił i do właścicieli ww. smartfonów sukcesywnie trafia zaktualizowany OxygenOS 10.0.1.

Aktualizacja do OxygenOS 10.0.1 dla OnePlus 7 i OnePlus 7 Pro

Proces udostępniania OxygenOS 10.0.1 rozpoczął się już w niedzielę, 12 października 2019 roku, jednak z uwagi na fakt, że przebiega on stopniowo, nadal nie wszyscy otrzymali nową wersję oprogramowania. Dziś trafiła ona na model OnePlus 7 Pro naszego redakcyjnego kolegi Tomka Szwasta. Producent zaznacza, że nie da się go w żaden przyspieszyć, gdyż nie jest on podzielony na regiony, więc użycie VPN może nic nie dać. Jedyne, co jest potrzebne, to cierpliwość.

OnePlus 7 Pro Android 10 Oxygen OS 10
Aktualizacja do OxygenOS 10.0.1 dla OnePlus 7 (Pro) / fot. Tomek Szwast

OxygenOS 10.0.1 bazuje na Androidzie 10 i przynosi ze sobą m.in. całkowicie nowy design interfejsu użytkownika, nowe opcje udzielania aplikacjom dostępu do lokalizacji, możliwość personalizacji kształtu ikon w sekcji szybkich ustawień, nowy system nawigacji, funkcję Game Space, opcję blokowania niechcianych wiadomości za sprawą słów kluczowych i poprawę jakości zdjęć.

Co ciekawe, jak informuje serwis Android Authority, aktualizacja do OxygenOS 10.0.1 trafia również do użytkowników jeszcze pachnących nowością OnePlus 7T i OnePlus 7T Pro, które zadebiutowały na rynku już z Androidem 10 na pokładzie.

Dajcie znać, czy macie już OxygenOS 10.0.1 na swoich smartfonach. Warto też dodać, że producent przy okazji bardzo dziękuje wszystkim użytkownikom, którzy pomogli mu wyłapać błędy w pierwszej aktualizacji do Androida 10 dla OnePlus 7 i OnePlus 7 Pro oraz jednocześnie zachęca swoich klientów do zainstalowania aplikacji OnePlus Community – za jej pomocą można m.in. zgłaszać uwagi na temat urządzeń i oprogramowania.

aplikacja OnePlus Community
Aplikacja OnePlus Community (fot. OnePlus)

Jeśli natomiast posiadacie starszy model z oferty marki OnePlus, to musicie wiedzieć, że producent udostępni Androida 10 i OxygenOS 10 również smartfonom OnePlus 6T, OnePlus 6, OnePlus 5T i OnePlus 5. Pierwsze dwa z ww. mają ją dostać do końca października 2019 roku, natomiast kolejne dwa w drugim kwartale 2020 roku.

Źródło: Kolega Tomek Szwast, OnePlus, OnePlus, Android Authority