fot. Google

Kolejna aplikacja od Google dostaje tryb ciemny. Tym razem Google Pay

Tryb ciemny, czyli popularny dark mode, to jedna z głównych innowacji, jaką w coraz to większej ilości programów wdrażają deweloperzy. Do wyścigu na jak największą ilość zaktualizowanych o ten tryb programów dołączyło też Google, które właśnie ukończyło pracę nad kolejnym takim projektem.

Najnowszym programem, który dostaje obsługę trybu ciemnego, jest Google Pay, czyli usługa płatnicza od firmy z Mountain View. Podejrzewam, że oprogramowanie jest świetnie znane większości z Was, dlatego też nie będę tutaj przedstawiał możliwości tego narzędzia. Uaktualnienie kryje się w wersji, która oznaczona została jako 2.96.264233179. Program jest już powoli rozpowszechniany w Google Play, jednak mój główny smartfon wciąż nie poinformował mnie o możliwości pobrania aktualizacji.

Reklama

Google Pay od dziś dostępne jest również dla klientów banku Credit Agricole

Pewnego rodzaju ciekawostką jest to, że jeśli macie w swoim smartfonie domyślnie ustawiony tryb ciemny, to Google Pay automatycznie powinna wystartować w tym samym trybie. To fajna sprawa, która pozwoli użytkownikom zaoszczędzić nieco czasu. Możemy jedynie podejrzewać, że wraz z debiutem pełnej wersji Androida Q takie działania będą coraz częściej występować w aplikacjach, za które odpowiada Google. Mam nadzieję, że ten trend przyjmie się na nieco szerszą skalę.

Płatności mobilne podbijają polski rynek

Część użytkowników, która już dostała aktualizację, zwraca uwagę na to, że tak naprawdę nie jest to motyw, który wykorzystuje idealną czerń. Podobno bliżej mu do bardzo ciemnego odcienia szarości. Nie wiadomo z czego wynika taka zagrywka producenta. W chwili obecnej nic nie wskazuje na to, by poza dark mode Google Pay doczekały się jakichś innych zmian. Wszyscy ci, którzy liczyli na coś więcej, muszą ustawić się w kolejce i spokojnie zaczekać na kolejną aktualizację.

źródło: AndroidPolice