Ukraina flaga Ukrainy
Rosja musi zapłacić jak największą cenę za naruszenie wolności Ukrainy. Składa się na nią wiele małych gestów, takich jak wyłączenie Google Play fot. jorono / Pixabay

Rosja zaatakowała Ukrainę. Play i Orange solidaryzują się z obywatelami Ukrainy (aktualizacja: T-Mobile i Plus też)

Dziś, 24 lutego 2022 roku, po godzinie piątej rano rozpoczęła się rosyjska inwazja na Ukrainę. Sytuacja z minuty na minutę staje się coraz bardziej dramatyczna, jednak ukraińska armia z całych sił stara się odeprzeć atak Rosjan. Play oraz Orange solidaryzują się z obywatelami Ukrainy i ułatwią im kontakt z najbliższymi, którzy znajdują się w objętym konfliktem zbrojnym kraju.

Ukraina została zaatakowana przez Rosję. Play i Orange solidaryzują się z obywatelami Ukrainy

Oczy całego świata zwrócone są na Ukrainę, która dziś rano została zaatakowana przez Rosję. Od wielu tygodni mówiło się, że może to nastąpić, jednak wszyscy mieliśmy nadzieję, że Władimir Putin jednak nie zdecyduje się na tak drastyczny krok. Niestety – wojna rosyjsko-ukraińska stała się dziś faktem.

Play serce heart Ukraina Ukraine
źródło: Biuro prasowe Play

W Polsce mieszka mnóstwo Ukraińców, którzy drżą o bezpieczeństwo swoich najbliższych. Play, jako operator, z usług którego korzysta wielu obywateli Ukrainy, ułatwi im kontakt z bliskimi oraz dostęp do aktualnych informacji. Już od jutra, tj. 25 lutego 2022 roku, przyzna klientom 120 darmowych minut na połączenia do największych ukraińskich operatorów – Kyivstar, Vodafone i Lifecell, a także pakiet 10 GB internetu do wykorzystania w Polsce dla użytkowników ofert na kartę. Informacja o sposobie aktywacji pakietu pojawi się w dedykowanej komunikacji.

Ponadto firma obniża o ponad 80% stawkę za połączenia do największych ukraińskich operatorów (Kyivstar, Vodafone, Lifecell) – z 29 groszy do 5 groszy za minutę. Zniżkę można aktywować szybkim kodem USSD *111*201*1#.

Orange również zdecydowało się obniżyć stawkę za minutę połączenia międzynarodowego na Ukrainę. Klienci tej sieci, a także nju mobile, zapłacą za nią 29 groszy – zarówno użytkownicy ofert na abonament, jak i na kartę. Dla przypomnienia, dotychczas za minutę trzeba było zapłacić ponad 1,70 złotych, co oznacza obniżkę o ponad 80%.

Stawki za minutę połączenia na ukraińskie numery stacjonarne i komórkowe zostały obniżone automatycznie – nie trzeba nic robić, aby płacić mniej. Z tańszych rozmów na Ukrainę można korzystać do 10 marca 2022 roku.

Jednocześnie operator przygotował dla użytkowników oferty Flex pakiet rozmów międzynarodowych na Ukrainę – 100 minut na 30 dni za 0 złotych. Aby go aktywować, należy wpisać kod UKRAINA w polu kody promocyjne w aplikacji Flex. Przy okazji firma przypomina, że w każdym pakiecie we Flexie social pass jest darmowy, a umożliwia on korzystanie z komunikatorów bez limitu GB, m.in. WhatsAppa, Vibera, Messengera, Facebooka, Telegrama i Twittera.

Aktualizacja:

T-Mobile również ułatwi kontakt z bliskimi na Ukrainie. Od jutra, tj. 25 lutego 2022 roku, dla klientów dostępne będą:

  • pakiet 300 minut (wymiennych na SMS-y) na rozmowy międzynarodowe do Ukrainy w taryfach abonamentowych, T-Mobile na kartę, MIX i Heyah na kartę oraz
  • paczka 10 GB internetu w taryfach abonamentowych, T-Mobile na kartę, MIX i Heyah na kartę.

Ponadto operator automatycznie przedłuży ważność konta dla Ukrainek i Ukraińców korzystających z ofert Heyah na kartę i T-Mobile na kartę o 100 dni. Wszystkie usługi będzie można aktywować w aplikacjach mobilnych Mój T-Mobile i Moja Heyah, a także SMS-owo oraz w sklepach T-Mobile i za pośrednictwem infolinii pod numerem 602960200.

Plus też poinformował, że wspiera obywateli Ukrainy. Klienci tego operatora jeszcze dziś będą mogli włączyć bezpłatne pakiety:

  • 500 minut do sieci komórkowych Kyivstar, Lifecell i Vodafone na Ukrainie – można go włączyć w ofertach na kartę kodem *121*11*9999# (ważny przez 30 dni) oraz abonamentowych, wysyłając SMS o treści UKRAINA na numer 80125 (ważny do końca pierwszego pełnego okresu rozliczeniowego),
  • 10 GB internetu do wykorzystania na terenie Polski – można go włączyć w ofertach na kartę krótkim kodem *136*11*9999# (ważny przez 30 dni) i abonamentowych, wysyłając SMS o treści 10GB na numer 80125 (ważny do końca pierwszego pełnego okresu rozliczeniowego).

Ponadto operator jednocześnie obniżył stawkę za połączenie międzynarodowe do wszystkich sieci na Ukrainie do 19 groszy za minutę. Nowa stawka promocyjna dostępna jest dla użytkowników wszystkich ofert na kartę i abonamentowych, które weszły na rynek po 31 stycznia 2018 roku.

Przy okazji operator przypomina również o ofercie na kartę z 1000 minut na numery komórkowe sieci Kyivstar, Vodafone i Lifecell (w jej skład wchodzą też nielimitowane rozmowy na numery komórkowe i stacjonarne, nielimitowane SMS-y i MMS-y oraz pakiet 15 GB internetu w kraju) za 35 złotych – ofertę można aktywować, wysyłając SMS o treści 35 pod numer 80988.

Aktualizacja 2: