Apple iPhone 13 (fot. Tabletowo)

Tak właśnie wyglądałby iPhone 13 w pancernej wersji

Apple nie produkuje smartfonów typu rugged, aczkolwiek nie przeszkadza to właścicielom iPhone’ów korzystać z nich przy „brudnej robocie” i w warunkach, do których nie są w pełni przystosowane. Tak wyglądałby iPhone 13 w pancernej wersji, gdyby tylko Apple zdecydowało się taki model przygotować. Zrobił to jednak ktoś inny.

Reklama

Tak właśnie wyglądałby iPhone 13 w wersji rugged

Apple nigdy nie wprowadziło na rynek „pancernego iPhone’a” ani innego urządzenia. To się może jednak zmienić w niedalekiej przyszłości, ponieważ chodzą słuchy o Apple Watchu w wytrzymałej obudowie, której niestraszne będą deszcz, śnieg, błoto czy jeszcze inne, niesprzyjające elektronice czynniki zewnętrzne oraz okoliczności.

Nic natomiast nie wskazuje na premierę iPhone’a we wzmocnionej obudowie – ani w najbliższej, ani w dającej się przewidzieć przyszłości. Jeden z konkurentów postanowił jednak zainspirować się projektem modelu iPhone 13 i zaanonsował smartfon, który wyraźnie do niego nawiązuje (z pewnością nieprzypadkowo), ale jest urządzeniem klasy rugged.

smartfon Oukitel WP20 smartphone like rugged iPhone 13
Oukitel WP20 (źródło: AliExpress)

Oukitel WP20, bo o nim mowa, ma żywcem wyjętą z iPhone’a 13 wyspę z aparatami. Przynajmniej pod względem stylistycznym, gdyż ich specyfikacja nie dorasta do pięt parametrom aparatów w obiekcie inspiracji. Główny aparat ma rozdzielczość 20 Mpix i matrycę Samsung, natomiast drugi odpowiada za zbieranie informacji o głębi. Zabrakło tu obiektywu ultraszerokokątnego i optycznej stabilizacji obrazu.

Przód smartfona zajmuje wyświetlacz o przekątnej 5,93 cala i rozdzielczości HD+ 1440×720 pikseli (proporcje 20:9), który nie ma notcha, ale ma za to dość szerokie ramki dookoła, szczególnie na górze i dole. Można jednak na to przymknąć oko, w końcu to urządzenie klasy rugged, aczkolwiek mimo wszystko trzeba zauważyć, że na rynku pojawiły się podobne konstrukcje z ekranami z notchem.

Wiadomo też, że „iPhone 13 rugged” wyposażono w akumulator o pojemności 6300 mAh, który według deklaracji producenta ma zapewnić do 550 godzin pracy w trybie czuwania, 55 godzin rozmów, 9,5 godzin odtwarzania wideo lub 60 godzin odtwarzania muzyki. Urządzenie fabrycznie będzie pracowało pod kontrolą systemu Android 12.

Ponadto specyfikacja smartfona obejmować będzie m.in. procesor MediaTek Helio A22 wraz z 4 GB RAM, 32 GB pamięci wbudowanej, aparat o rozdzielczości 5 Mpix na przodzie, dual SIM i miejsce na kartę microSD o pojemności do 128 GB.

Smartfon jest już dostępny w oficjalnym sklepie marki Oukitel na platformie AliExpress za ~1090 złotych (z VAT). Do wyboru są trzy wersje kolorystyczne. Producent dodaje ładowarkę w zestawie.