Reklama
Apple Watch Series 6
Apple Watch Series 6 (fot. Apple)

Apple chce mieć swojego G-Shocka. W planach jest wytrzymały smartwatch do sportów ekstremalnych

Apple absolutnie dominuje na rynku smartwatchy. Huawei czy Samsung mogą tylko marzyć o takich wynikach sprzedażowych, jakie notuje gigant z Cupertino. Czy Amerykanie znaleźli kolejny sposób na zwiększenie swoich zarobków? Podobno w planach jest wytrzymały smartwatch, przeznaczony dla najbardziej wymagających sportowców.

Reklama

Kolejna żyła złota Apple?

Apple od dawien dawna notowało świetne wyniki w kategorii wearables. Wszystko za sprawą Apple Watchy, które pokochali użytkownicy smartfonów z nadgryzionym jabłkiem na obudowie. Wydany 2020 roku budżetowy model inteligentnego zegarka Apple Watch SE okazał się absolutnym strzałem w dziesiątkę, co potwierdzały raporty podsumowujące ubiegły rok w świecie urządzeń ubieralnych. Finalnie produkty Apple znalazły ponad trzykrotnie więcej odbiorców aniżeli sprzęty od Huawei czy Samsunga.

Apple Watch SE smartwatch
Apple Watch SE okazał się hitem sprzedaży (fot. Apple)

Apple Watch inspirowany G-Shockiem

Jak donosi serwis Bloomberg, Apple ma rozważać wprowadzenie na rynek Apple Watcha w dużo bardziej wytrzymałej obudowie. Taki model miałby zostać w zamyśle skierowany do sportowców czy też turystów, którzy sporo czasu spędzają w niezbyt przyjaznych warunkach dla takich kruchych sprzętów, jak podstawowa wersja smart-zegarka od Apple.

Apple zaczerpnie inspirację z G-shocka?
Niedługo zobaczymy Apple Watcha przypominającego G-Shocka? (fot. Casio)

W takim przypadku obecną w dotychczasowych modelach ramę aluminiową lub wykonaną ze stali nierdzewnej miałaby zastąpić odporna na wstrząsy i uderzenia gumowa obudowa, podobna do tej, znanej z zegarków G-Shock od firmy Casio.

W założeniach smartwatch, poza kwestiami wizualnymi, miałby nie różnić się zbytnio od dostępnych już na rynku smart-zegarków od Apple. Można się więc spodziewać klasycznej tarczy, obecności czujnika tętna czy nasycenia krwi tlenem, a także standardowych trybów treningowych.

Szansa na kolejnych użytkowników

Taki ruch ze strony Apple powinien pozwolić firmie ugryźć kolejny kawałek rynku smartwatchy. Do tej pory osoby, które najbardziej ceniły sobie wytrzymałość swoich inteligentnych zegarków, musiały szukać alternatyw wśród sprzętów takich, jak na przykład Garmin Instinct czy też Polar Grit X. Modele te mogły współpracować ze smartfonami od Apple, jednakże z uwagi na dość zamknięty system, jakim jest iOS, część funkcji pozostawała niedostępna dla użytkowników.