Orange 5G logo
źródło: Orange

Dostęp do 5G w Orange na kartę za darmo! Jak włączyć?

Wybrani klienci Orange mogą korzystać z sieci piątej generacji już od lipca 2020 roku. Teraz taką możliwość mają również użytkownicy ofert na kartę. Co ważne: całkowicie bezpłatnie – dostęp do technologii 5G nie będzie kosztował ich nic ekstra.

Reklama

Dostęp do 5G Orange na kartę za darmo! Jak włączyć?

Sieć piątej generacji ma ogromny potencjał i otwiera przed jej użytkownikami całkowicie nowe, niedostępne wcześniej możliwości. W Polsce wciąż jest ona na początku rozwoju, ale w miejmy nadzieję niedalekiej przyszłości rozwinie skrzydła.

sieć 5G logo

Orange, podobnie jak Play i T-Mobile, uruchomiło sieć piątej generacji w paśmie częstotliwości 2100 MHz. Jest ona współdzielona z technologią 4G. Jedynie Plus ma dedykowane tej sieci pasmo 2600 MHz TDD, które teoretycznie pozwala osiągnąć transfer danych z prędkością nawet 600 Mbit/s.

Operator poinformował, że od teraz użytkownicy ofert na kartę mogą bez opłat korzystać z sieci piątej generacji. Usługa jest dostępna we wszystkich taryfach pre-paid (z wyjątkiem Ekstra Numer) i trzeba ją aktywować ręcznie.

Można to zrobić na dwa sposoby: wysyłając SMS o treści 5G pod numer 595 (koszt jak SMS w sieci) lub poprzez aplikację Mój Orange. Usługa kosztuje 0 złotych i będzie ważna przez 31 dni. Użytkownicy ofert na kartę mogą jednak włączyć ją wielokrotnie, ponieważ promocja trwa do 30 czerwca 2022 roku.

Operator zastrzega jednak, że usługa wyklucza się z usługą „Rozmowy, SMS-y i MMS-y bez limitu + 20 GB” za 39 złotych na 31 dni.

Należy również pamiętać o tym, że trzeba znajdować się w zasięgu sieci piątej generacji tej firmy i posiadać obsługujące ją urządzenie, aby z niej korzystać. Mapa zasięgu dostępna jest na stronie internetowej operatora. Niestety, nie do końca jest aktualna, ponieważ na przykład nie widać zasięgu sieci piątej generacji w Koninie, mimo że operator uruchomił ją w tym mieście już 10 listopada 2021 roku.